Lenkijos prezidentas pasisakė apie pabėgėlių priėmimą

Lenkijos Presidentas Andžėjus Duda, kalbėdamas apie pabėgėlių kvotas, viešnagės Italijoje metu pasakė: „Mes gi nesiruošiam įkalinti laisvus ir nekaltus žmones. Galų gale, tai yra pagrindinių piliečių teisių klausimas, kurį Europa privalo gerbti“, praneša Lenkijos radijas.

ee1912fdaa007e5642b6a6675a585de2.i614x345x464

Lenkijos prezidentas Andžėjus Duda pareiškė, kad Lenkija pasirengusi priimti tuos pabėgėlius, kurie nori gyventi Lenkijoje.

„Jeigu kažkas panorės atvykti į mūsų šalį, jeigu jis bus priverstas bėgti iš savo tėvynės, jeigu jo gyvybei ir sveikatai grės pavojus, mes jį priimsime“, – pasakė Lenkijos prezidentas darbo vizito į Italiją metu.

Tuo pačiu metu Andžėjus Duda pabrėžė, kad Lenkijos valdžia pasisako prieš priverstinį pabėgėlių vežimą pagal nacionalines kvotas.

„Tokiu atveju mes būtume juos laikyti per prievartą. Mes gi nesiruošiam įkalinti laisvus ir nekaltus žmones. Galų gale, tai yra pagrindinių piliečių teisių klausimas, kurį Europa privalo gerbti“, – pasakė Andžėjus Duda.

Lenkijos radijas primena, kad Lenkijos Seimas priėmė nutarimą, kurio ryžtingai protestuoja prieš kokių nors bandymų įtvirtinti nuolatinius pabėgėlių ir migrantų paskirstymo ES teritorijoje mechanizmus.

Šauksmas

Leave a Reply