Lenkijos Vyriausybės vadovė Beata Šydlo: visų pirma esame lenkais!

Lenkijos Vyriausybės vadovės Beatos Šydlo galingos kalbos Lenkijos Seime baigiamasis žodis, reaguojant į Europos Komisijos komunikatą dėl padėties Lenkijoje.

 

Dar niekada šiuose rūmuose niekas iš opozicijos nerodė tokios nepagarbos Lenkijos vyriausybei kaip jūs. Didžiausios opozicinės partijos vadovas iš Lenkijos parlamento tribūnos dar visai neseniai, prieš kelis mėnesius prisiėmė atsakomybę už Lenkiją. O gal tai nebuvo atsakomybė? O gal tai buvo interesų žaidimas kažkieno naudai? Kalbate apie gėdą? Tai pažvelkite į akis toms šeimoms, kurios dar neseniai verkė, nes jų vaikai buvo atimami tik todėl, kad šeimos neturėjo už ką savo vaikams nupirkti maisto. Kalbate apie gėdą? Nuvažiuokite pas kalnakasius į Jastšenbie, ir paaiškinkite, kodėl į juos šaudėte, kai jie mitingavo? Kalbate apie gėdą? Tai pažvelkite į akis Lenkijos laivų statytojams, kurių darbo vietos buvo likviduotos.

Suverenitetas. Sunkus, bet gražus žodis. Neturite suvereniteto savo širdyse! Galite ateiti čia į tribūną ir mane įžeidinėti, galite sakyti įvairiausius dalykus, bet niekada nepriversite manęs išsižadėti Lenkijos suvereniteto ir politinio nekorektiškumo!

Ką siūlote lenkams? Kokios Europos sąjungos norite? Sąjungos, kurioje sprendimai būtų priimami vienoje vietoje, kur būtų paisoma tik interesų tų, kurie sugebės juos primesti kitiems? Ar norite Europos sąjungos, kurioje kiekvienas išsaugotų pagarbą ir orumą? Pamąstykite apie visa tai. Nes būdami liaudies išrinktieji ir gavę mandatus, visų pirma esate lenkais. Prisiminkite tai!

Šauksmas

Šaltinis: https://www.youtube.com/watch?v=Z-YB8rlmToE

Leave a Reply