Lenkų patriotinis judėjimas „Falanga“ saugo Lenkijos sieną nuo Ukrainos banderininkų

2015 metų liepos mėnesį ginkluota Ukrainos neonacistinė organizacija „Pravyj sektor“, kurią finasuoja trijų valstybių pilietis miljardierius Igoris Kolomojskis, sukėlė ginkluotą antpuolį prieš Mukačiovo miesto valdžios atstovus. Įsikišus Ukrainos jėgos struktūroms, ginkluoti nusikaltėliai, manoma, pasitraukė į Lenkijos teritoriją. Ukrainos nacistų dievaičiu yra buvęs hitlerininkų kolaborantas Stepanas Bandera, kurį Lenkija kaltina lenkų piliečių žudynėmis karo metu, todėl lenkų patriotinė organizacija „Falanga“ ėmė saugoti Lenkijos valstybės sieną. Apie tai pranešė Radiopolska.

maxresdefault

Po įvykių Užkarpatėje buvo manoma, kad Dešiniojo sektoriaus nusikaltėliai perėjo Lenkijos sieną. Lenkijoje buvo organizuoti savigynos būriai sienai saugoti. Savigynos būriams vadovauja lenkų patriotų organizacija „Falanga“. Praeitą savaitę Lenkijos-Ukrainos pasienyje vyko sieną saugančių savanorių mokymai. Pasiskirstę į būrius savanoriai mokėsi sienos apsaugos taktikos. Mokymai kalnuose, sunkiai pasiekiamose vietose, padėjo nustatyti silpnas sienos apsaugos vietas, per kurias gali į Lenkiją patekti nelegalūs migrantai, teroristai, Ukrainoje klestinti kontrabanda. Užkarpatės vaivadijos gyventojai pareiškė dėkingumą savanoriams ir savo nerimą dėl banderininkų provokacijų pasienyje.

1413893042_21-10-2014-16-02-29

Reikia priminti kad „Dešiniojo sektoriaus „ Dievaitis Stepanas Bndera yra Lenkijoje skaitomas karo nusikaltėliu, atsakingu už tūkstančių Lenkijos piliečių žudynes.

Didelį indėlį sąvanorių bazei kurti įnešė piliečiai Lenkijos patriotai. Akcija vis dar tęsiam ir artimiausiu metu bus priimami nauji savanoriai.

P.G.

Šauksmas

Leave a Reply