Lietuvio pagalbos šauksmas: „Tik laukiu kada mane deportuos į Lietuvą”

Į „Tiesos” redakciją kreipėsi Jungtinės Karalystės migracijos sistema pasipiktinusi moteris, kurios sūnus šiuo metu pasak jos nepagrįstai yra uždarytas Verne sulaikymo įstaigoje, Dorsete.

„Kreipiuosi į visus Lietuvius ir ES piliečius, emigravusius į Jungtinę Karalystę. Mano sūnus prieš daug metų buvo teistas Lietuvoje ir sėdėjęs kalėjime. Prieš beveik 6 metus atvyko gyventi ir dirbti į Angliją. Dirbo visus šiuos metus sunkiai ir sąžiningai. Niekada nėra prašęs jokių pašalpų. Tačiau, šiuo metu jis sėdi Verne sulaikymo centre, kuris randasi Dorsete”, – laiške rašė teisybės ieškanti motina.

Vyro partnerė Larisa Bakanova „Tiesai” pasakojo, kad prieš kelis mėnesius pora gavo laišką, informuojantį apie vyro deportaciją. Laiške buvo parašyta, kad Dainius Petkus turi dvidešimt dienų apskųsti šį sprendimą, o po to bus deportuotas iš šalies.

Pasak D. Petkaus, sprendimo jis neapeliavo, nes Jungtinėje Karalystėje nėra atlikęs jokio nusikaltimo. Vyras tiesog nesitikėjo, kad nenusikaltus gali atsidurti kalėjime. Vieną rytą į šeimos namus įsiveržė ginkluoti pareigūnai, tačiau D. Petkus jau buvo išvykęs į darbą.

„Mes kartu nuėjome į Home Office (liet. Migracijos tarnyba) išsiaiškinti, nes vyras nėra nusikaltęs ir nieko nebijojo. Pro langą mačiau kaip iš jo atėmė daiktus ir išsivedė kaip nusikaltėlį”, – „Tiesai” pasakojo susikrimtusi L. Bakanova.

„Tai panašu į skaityto ar matyto filmo „Montekristas” kalėjimą saloje. Sąlygos baisios, laukiantis deportacijos žmonės marinami badu, nusipirkti gali tik iš aparatų šokoladukų. Kad nekiltų panika ar riaušės, svaiginami neaiškiais preparatais nuo kurių sulėtėja veiksmais, šypsosi visi patenkinti”, – laiške rašė vyro motina.

D. Petkus patvirtino, kad maisto jam trūksta ir per dvi įkalinimo savaites numetė daug svorio. Vyras taip pat įtaria, kad deportacijos laukiantys asmenys, norint išvengti pasipriešinimo bei riaušių, slapta svaiginami narkotinėmis medžiagomis. „Kai pavalgau, pasidarau toks linksmas, tačiau nieko nenoriu daryti. Po kiek laiko tas jausmas dingsta ir tampu agresyvus. Dingo net lytinė potencija”, – „Tiesai” pasakojo Verne sulaikymo įstaigoje uždarytas lietuvis.
Redakcijai atsiųstame laiške vyro motina rašė: „Manau, kad yra žmonių, kurie turi sūnų, brolių, vyrų – teistų ir atlikusių bausmę. Aš nekalbu apie tuos kurie slapstosi, aš kalbu apie žmones, kurie už savo klaidas jau sumokėjo ir yra laikomi prieš savo valią.”

D. Petkus atvirai pasakojo, kad Lietuvoje buvo teistas dėl netyčinės žmogžudystės muštynių metu. Tačiau, kaip teigia vyras, savo paskirtą bausmę (6 metus kalėjimo, – aut. past.) jau atliko. „Atvažiavau į Angliją pradėti visko nuo pradžių, čia sąžiningai dirbau ir mokėjau mokesčius. Jokių nusižengimų nepadariau. Dabar tik laukiu, kada mane deportuos. Tačiau esu be priežasties įkalintas ir net negaliu grįžti į Lietuvą”, – pasakojo jau dvi savaites įkalintas lietuvis.

„Tiesa” primena, kad tai nebe pirmasis lietuvių pagalbos šauksmas dėl grubios, Jungtinėje Karalystėje vykdomos politikos dėl teistų imigrantų deportacijos.

tiesa.com

Leave a Reply