Lietuvoje „pabėgėliai“ – „šventos karvės“, o Danijoje – visi lygūs, nėra lygesnių

Pavyko pagaliau. Atrado „pabėgėlius“. Atskraidino biznio klase su dvidešimčia lagaminų, vos sutilpo į lėktuvą, o paskui į specialų VIP mersedesą.

pirmoji-pabegeliu-seima-atvyko-i-lietuva-69859046

Galėjo, žinoma, dar dūdų orkestrą „Trimitą“ į brangių svečių sutikimą pakviesti, „Lietuvos“ dainų ir šokių ansamblį, į peroną, kad kepurinę sušoktų, duonos kepalėlį su druska paduotų. O šiaip, visko buvo: ir Euronews reportažas, ir dešimtys korespondentų, mikrofonų, kamerų, dvi dienas mūsų žiniasklaida gyrėsi, džiaugėsi!

Tokia mums laimė, ne juokas. Kiek valdininkai vargo, kiek šimtų tūkstančių mokesčių mokėtojų eurų ištaškė po kontinentą važinėdamiesi, kol „pabėgėlius“ Europoje surado.

Svarbu, kad gerus atrado. Lietuviai pabėgėliai prastesni, prasčiau apsirengę, ne taip jų kailiai blizga.

Ir valdžia Lietuvos šiems „pabėgėliams“ – gera, ne taip, kaip saviškiems, pašalpų ar kompensacijų prašantiems. Saviškių visus „čemodanus“, visas sąskaitas patikrina, visus turtus, prieš pašalpą ar kompensaciją kokią skirdama.

O šitie, kuriuos lėktuvais už mūsų pinigus skraidina ir mersedesais vežioja – kaip Indijos šventos karvės. Kiek kilogramų aukso, kiek ir kokių sąskaitų, kiek Sirijoje ar kur kitus privogtų milijonų atsivežė tuose lagaminuose, mūsų valdžiai nerūpi.

Pasirodo, ne visos Europos sąjungos valdžios pabėgėlius Šventomis karvėmis laiko. Danai, štai, ėmė ir nusprendė jų lagaminus iškratyti, sąskaitas ir net kišenes patikrinti.

0,,18701862_303,00
Niekas Danijoje pabėgėlių lėktuvais neskraidina ir VIP mersedesais nevežioja, patys nueina, savo kojelėmis, arba už savo pinigėlius važiuoja

Danai nutarė priimti įstatymą, kuris leis valdžiai konfiskuoti pinigus ir brangenybes pas pabėgėlius, pranešė The Washington Post.

Pas pabėgėlius, įvažiuojančius į Daniją, bus paimtos piniginės lėšos ir kitos vertybės, viršijančios 400 eurų sumą. Šios lėšos bus naudojamos apmokėti pabėgėlių išlaikymą pabėgėlių centruose.

Danijos vadžia pareiškė, kad taisyklės bus taikomos visiems be išimties – ir pabėgėliams, ir Danijos piliečiams.

Net danams tenka parduoti savo vertybes kainuojančias daugiau nei 10 tūkstančių kronų tam, kad turėti galimybę gauti bedarbio pašalpą“,-pasakė Danijos Integracijos ministras Inger Stoiberg.

Petras Gulbinskas

Šauksmas

Leave a Reply