Migracijos klausimu Europos sąjungoje vyksta išblaivėjimas

Radiopolska pranešė, kad Lenkijos vidaus reikalų ir administracijos ministras Mariušas Bščakas pažymėjo, kad vis daugiau valstybių pripažįsta neefektyvia pabėgėlių paskirstymo sistemą. Vos 6000 žmonių iš numatytų 160 tūkstančių buvo paskirstyta tarp ES valstybių. Višegrado valstybės (Lenkija, Vengrija, Čekija ir Slovakija) pabėgėlius priimti atsisakė.

Migrants and refugees stand behind the fence at the Macedonian-Greek border near Gevgelija on March 27, 2016, where thousands of them are stranded by the Balkan border blockade. Dozens of hopeful refugees, some carrying babies, rushed to Greece's overwhelmed Idomeni camp on the sealed border with Macedonia on Sunday following rumours that the frontier would be forced open. The influx came as Greek authorities were trying to evacuate an estimated 11,500 people already stranded at the squalid camp after Balkan states slammed shut their borders, cutting off the migrant route to the European Union.  / AFP / Robert ATANASOVSKI        (Photo credit should read ROBERT ATANASOVSKI/AFP/Getty Images)

ES vidaus reikalų ministrų susitikime Liuksemburge pabėgėlių tema buvo pagrindine.

„Aš – optimistas. Girdėti vis daugiau blaivių balsų diskusijose. Migrantų paskirstymas yra ir neteisingas. Tai faktorius, viliojantis vis naujas migrantų bangas. Aš patenkintas, kad Lenkijos požiūrį palaiko jau platus vidaus ministrų ratas“, – pasakė Mariušas Blaščakas.

Lenkijos ministras taip pat palaikė deklaraciją Višegrado grupės, dėl lankstaus solidarumo migracijos krizėje. Kalba eina ne tiktai apie tai, kad solidarumas būtų matuojamas priimtų pabėgėlių skaičiumi, bet kad būtų vertinamos ir kitos priemonės, pavyzdžiui ES išorinių sienų stiprinimas arba finansinė parama valstybėms, kurios stengiasi kovoti su migracijos krize.

Mariušas Blaščakas pasiūlė nusiųsti dar vieną grupę Lenkijos pasieniečių saugoti ES sienas. Jie jau vykdo savo misiją Bulgarijos, Rumunijoje, Vengrijoje ir Makedonijoje.

Šauksmas

Leave a Reply