Mildronatas brangiai kainuos antidopingo agentūrai WADA (video)

Apie domingo skandalą Rio Olimpinėse žaidynėse papasakojo buvęs RF antidopingo tarnybos vadovas Nikolai Durmanov.

351222

„Nėra tikslių kriterijų, kas yra dopingas, o kas ne dopingas, kas leidžiama, kas draudžiama. Čia karaliauja formalus požiūris. Dopingu laikoma tai, kas įtraukta į draudžiamą sąrašą. Tai tokia plona knygelė, ten maždaug 300-350 preparatų ir keli metodai. Tai yra dopingas tai ne būtinai tabletės ir švirkštai, yra metodai, kurie yra dopingas. Pavyzdžiui, perpylimas ko nors į venas laikoma dopingu. Net jei perpila fiziologinį tirpalą, gliukozę, vis tiek tai draudžiama.“

„Nesenai pasirodė naujiena, kad mildronato išradėjai, buvęs tarybinis mokslininkas iš Latvijos kreipsis į teismą dėl to, kad jo preparatas prarado konkurencines galimybes, todėl kad preparatas, analogiškas mildronatui, toliau naudojamas. Štai kodėl mildronatas — dopingas, o panašios sudėties ir poveikio preparatas — ne?

Aš manau, kad latviai, kurie sugalvojo šį preparatą prieš 45 metus, meldžiasi savo latviškam dievui už tai, kad įvyko toks puikus dopingo skandalas. Jo dėka, visi sužinojo apie šį Dievo pamirštą fabrikėlį ir apie šį mažai kam žinomą preparatą, ir pas juos pardavimai šio preparato išaugo, prasidėjo jo užsakymai. Žinoma, dabar jie turi kelti ieškinius, bet ne tam, kad išvesti meldonijų arba mildronatą iš uždraustųjų sąrašo, o kad dažniau šis žodis skambėtų viešoje sferoje.

Kas tai didysis sportas? Tai keli tūkstančiai sportininkų vienoje šalyje. Kokia čia rinka? Tai niekas. O reali rinka — tai pensininkai, sportininkai mėgėjai ir žmonės, vaikų darytojai, kuriems 40-45, ir kurie nori būti jaunesniais. Tai milijonai vartotojų. Todėl, žinoma, latviams istorija su mildronatu — tai grandiozinė dovana.

Tarp kitko, net taikos metais, iki šio skandalo, mildronato pardavimai sudarė vos ne du procentus Latvijos BVP. Dabar, tikriausiai, bus kokie penki procentai. Preparatas tai geras, ir kam prireikė jį prijungti į draudžiamų sąrašą, su tuo reikia išsiaiškinti. Jis neturi nei vieno dopingo kriterijaus.“

Šauksmas

Leave a Reply