Militaristinis pasninko metas

Print Friendly, PDF & Email

Na, ką, mieli pensininkai, gamybininkai ir kiti parapijiečiai, teks ir vėl susiveržti diržus. Politikos trubadūrai prieš šventes rėžė iš peties – militarizmo paradui teks papildomai skirti dar 149 milijonus. Eurų, ne litų.

Žodžiu, pirksime haubicų, stingerių ir “pistonų”, – sveiki sulaukę šventų Velykų. Bus kuo triukšmauti ir pasitinkant 2016-uosius, tikro pasninko metus.

deduleTik ar tikrai patys tratinsime tais prabangiais pabūklais? O gal jie atiteks ne mums? Juk jau kuris laikas Rytų frontui kėsinamasi tiekti tuos galvažudžių įnagius, net jei dėl to kiltų ir Trečiasis pasaulinis karas su nauja Hirošima ir Nagasakiu. Dabar gi tikras patriotas privalo rūpintis ne Lietuva, o Ukraina.

Štai ir jaunasis G.Landsbergis didžiuojasi prastūmęs Ukrainai 1,8 mlrd. eurų “makrofinansinę pagalbą”. Vivat palikuonims!

Tačiau kur tą šaukiamojo amžiaus jaunuolį išrinko į Europos Parlamentą? Gal Ilovaiske, Kramatorske ar Donbase? Ne, išrinko, regis, čia, Lietuvoje. Hm, kodėl tad milijardai teka į Ukrainą?

Jei žvelgtume ne vien pro pseudopatriotinio makaronizmo prizmę, reikėtų pasiteirauti, kam tada atstovauja mūsų europarlamentaras?

Bet kažkaip nepatogu – negi plauksi prieš srovę, kai visi plėšia dainas pagal vieną smegenų aranžuotę.

Taigi va, ukrainiečiai dabar turės už ką nusipirkti haubicų, o mes susimokėsime iš savų piniginių. Kai pagalvoji, formaliai čia tarsi ir yra tos teisybės – juk mūsų pensininkai gyvena geriau nei Donecko senoliai. Dar ir dirbančiųjų pas mus yra, nespėjo visi išsilakstyti, susivilioję Ispanijos braškynų saldėsiais.

Valdžios babuinų logika čia paprasta: tegu mūsiškiai tempia tą spygaujančios politikos užkrautą naštą – baudžiavos laikais ne taip sunku buvo. Dabar yra ir miltų, ir makaronų, net kruopų yra, ko čia skųstis? Juk gyvename ramūs kaip belgai, tad privalome už tai susimokėti.

Leave a Reply