Na ir štukoriai tie Vilniaus šimašiai!

Algimantas Lebionka

Lietuvą pasiekė dvi naujienos (kaip anekdotų serijoje): viena „gera“, o kita – „dar geresnė“. „Gerąją“ naujieną pirmieji išgirdo ir pamatė televizijos žiūrovai. Vilniaus vicemeras G.Paluckas, matyt pasakų apie Šecherezadą prisiskaitęs, sugalvojo tapti džinu ar Kalifu gandru ir į Vilnių prinešti arabiškų vaikelių, o, kad tiems arabiškiems vaikeliams būtų linksmiau, nutarė jiems “1001 nakties pasakas” originalo kalba skaityti, tam medrese steigti, avicenas ir kitokius Rytų išminčius į Vilnių sukviesti, kad toji medresė klestėtų.

Tai gera naujiena, džiaugiuosi, bent į medresė galės mūsų vaikai ir anūkai vaikščioti, rašto siekti, kai Vilniaus Savivaldybė pabaigs visas kitas mokyklas su visokiais „krepšeliais“ ir kitomis liberalų durnystėmis marinti. Įlendu į internetą, ten paskaitau, ką Vilniečiai apie savivaldybės kalifus ir jų steigiamą kalifatą galvoja. Blogeris Zeppelinus štai ką apie Sąvivaldybės somnambulus porina (https://www.facebook.com/blogeris.zeppelinus): „… Skaitau, kuo rūpinasi vilniečių išrinktas miesto tarybos narys, einantis vicemero pareigas, ir širdis džiaugiasi. Tai bent plačių užmojų žmogus, tai bent kilnus didžiadvasis. Ne veltui už jį balsavo tolerantiškoji sostinės visuomenė. Daugybės vilniečių šeimų atžalos negali patekti į valdiškus vaikų darželius ar sulaukti socialinio būsto. Bet jie galės palaukti dar metus, kitus, o gal net ir daugiau. Mat vicemeras labiau rūpinasi ne savo rinkėjų, bet tolimųjų kraštų gyventojų bėdomis ir vargais. Štai, kad pabėgėliams iš Sirijos, kaip kokiems lenkams, nereikėtų kankintis, mokantis lietuvių kalbos, jis siūlo atidaryti sostinės darželiuose grupes …arabų kalba. Už … vilniečių mokesčių pinigus. Ir dar suteikti jiems tuščius socialinius būstus, kurių savivaldybė, matyt, turi, kaip šieno. Tokiu keliu einant, logiška bus įsteigti ir klases arabų dėstoma kalba sostinės vidurinėse mokyklose bei gimnazijose. O kadangi jų abiturientai lietuviškai nemokės, tai ir Arabiškas Universitetas nepakenktu. Būtų galima pavadinti jį Gintauto Palucko vardu…“

Ko liberalas tik nepadarys, kad į savo lizdą pridergti! Tokie tai paukščiai. Tiek, atvirai pasakius, toje šio veikėjo žinioje ir „gerumo“, kad dar kartą Vilniečiai pamatė, kokį kvepiantį daiktą išsirinko.

Sekanti žinia – dar geresnė už pirmąją (sakau be jokios ironijos) – tai, kad Vilniaus meras savo patarėju pasirinko žydą ortodoksą. Štai ką Zeppelinus šia proga papasakojo: „Šią naktį Remigijaus Šimašiaus FB Sienoje ir kai kurių aršių liberalų šalininkų aikštelėse kibirkščiavo žaibai bei virė nejuokingos aistros. Mat vakar vakare meras paskelbė, jog į savo komandą priėmė naują patarėją – lietuviškuose internetuose garsų Izraelio gyventoją Daniel Lupshitz. Itin religingą žydą-sionistą, gyvenantį okupuotose Vakarų Kranto teritorijose. Gerbiamas Remigijus nepaminėjo, kokiais klausimais – bendrosios kultūros ugdymo, lietuvių filologijos, homoseksualizmo plėtros ar tolerancijos diegimo – jam patarinės Daniel’ius Lupshitz’as, tiesiog anglų kalba lakoniškai paminėdamas, jog pastarasis bus “my jewish advisor”. Suprask, tokia speciali, sostinės valdymui tiesiog būtina etninė pareigybė. Deja, toks sprendimas dėl jewish advisoriaus pasirinkimo sukėlė nemenką kognityvinį disonansą liberalų gretose ir iššaukė aršios kritikos merui pliūpsnį.“ „…“

11935099_1064877363523926_4350476506567652364_n

Nuotrauka, kurioje naujasis patarėjas pozuoja su automatu rankose, mane, prisipažinsiu, optimistiškai nuteikė, o, kad tai fanatiškai tikintis žydas – dar labiau.

11987180_896249357130222_5882627271089256018_n_j

Geras pasirinkimas, pasakysiu, visiškai pritariu. Tik reikia tų nuotraukų su mero patarėju padauginti, kuo daugiau, atspausti jas didelio formato ir iškabinti pačiose matomiausiose ir lankomiausiose Vilniaus vietose. Automatas mero patarėjo rankose, gi, ne žvirbliams šaudyti. Apačioje dar reikėtų parašyti Vilnius=Deir Jasin. Pamatę šį paveikslą, net neabejokite, dings iš Lietuvos visi arabai. Arabai gerai prisimena šios vietovės pavadinimą, 1948 metų balandžio 9 d. įvykius. Lietuviai gal ne visi apie šią vietovę ir šiuos įvykius žino, o arabai žino, vien nuo šio pavadinimo lyg šiol šiurpsta.

Čia ir bus, manau, visas Vilniaus liberalų fokusas, nereikės nei arabiškų darželių, nei arabiškų mokyklų, nei arabiško universiteto, miesto pinigus išvogs, kaip visada Vilniuje nutikdavo ir – atia, arabai! Visi ant kilimų-skraiduolių ir pirmyn į Deutchlandą!

Štai dėl paties mero, tai man kirba abejonės, ar jis supranta, ką kviečia į patarėjus? Pažvelkite į nuotrauką. Patarėjas – ortodoksas, su visais žydų maldai reikalingais atributais: kipa(ant galvos), tfillin – dėžutė su keturiais fragmentais iš Toros ant pergamento ir talit godal su cicit kraštuose (ant patarėjo pečių) ir… automatu!

Nemanau, kad mūsų meras pats sau rinktų patarėjus, JAV prezidentams juos parenka, tai ką apie Lietuvos Jaruzalės merą kalbėti!

O ar meras bent žino, kas jis toks pagal Talmudą ar Šulchan aruch, pagal Tanija? Nežino? Tai gerai, kad nežino. Prancūzų bokserių veislės kalytė Keri irgi nieko nežino ir labai mane myli.


Leave a Reply