Naujoji Gaza Ukrainoje

Print Friendly, PDF & Email

1408619399_3Trečdalis Donbaso teritorijos gaus ypatingą statusą vieningos Ukrainos sudėtyje pagal Minske pasirašytą protokolą –  «Интерфакс-Украина» agentūrai pranešė  partijos „Petro Porošenkos blokas“ vadovas prezidento patarėjas Jurijus Lucenko.
„Protokole aiškiai apibrėžta, kad kalbama ne apie dviejų sričių statusą. Jame rašoma: tik tie dviejų sričių rajonai, kurių nevaldo Ukrainos vyriausybė“ — radijo stoties «Свободa слова» eteryje pirmadienio vakare kalbėjo J.Lucenko. Priedo jis sakė: „Dabar ženklinamos Ukrainos kariuomenės užimamos pozicijos ir tos, kurių ukrainiečių kariai paimti negali“.

Lucenko pažymėjo, kad ypatingą statusą gaus tik kai kurie Donecko ir Lugansko sričių rajonai, kurie užima apie trečdalį Ukrainos Donbaso.

Politikas pabrėžė, kad tokiu būdu bus sudaryta „ypatinga zona“ vieningos Ukrainos sudėtyje. Prezidento patarėjas pasakė, kad zona gali būti izoliuota ir aptverta inžinieriniais statiniais.

„Minsko protokolas reiškia, kad Ukraina yra vieninga valstybė. Net laikinai mūsų nekontroliuojami «lugandono» rajonai (Lugansko ir Donecko respublikos) vis tiek yra Ukrainos dalis. Siena su Rusija pereina mūsų žinion ir mes privalome šią ypatingą zoną izoliuoti ir aptverti inžinieriniais statiniais, o po to jiems pasiūlyti rungtyniauti ne tik ginklais, bet ir pragyvenimo lygiu – pasakė Lucenko.

Ukrainiečių laikraščio skaitytojo komentaras:  „Įvyko tas apie ką Donbaso gyventojai buvo perspėti dar pavasarį. Donbasas tapo Abchazija arba Padniestre. Rusijai jis reikalingas tik kaip buferinė zona, kurioje bus palaikoma betvarkė. Su trikoloru ir rusų kalba gyventojų sukurtas darinys veiks prieš juos pačius tol, kol jie patys neišeis į gatves ir nesunaikins DLR. Laikas prablaivėti – už ką kovojo tą ir gavo.“

image002

Vertėjo komentaras:

J.Lucenko dėsto ne savo asmeninę nuomonę, bet prezidento ir vyriausybės. O ji tokia – Donbaso sukilėlius izoliuos, atvers tvora (inžinieriniais statiniais anot Lucenkos) ir marins badu tol, kol aptvaro gyventojai neištvėrę kančių neišeis į gatves, nesunaikins savo iškovotos valdžios ir nepasiduos Kijevui. Kaip tik taip Izraelis daro su palestiniečiais Gazoje – ji iš visų pusių aptverta betoninėmis ir spygliuotomis tvoromis (inžinieriniais statiniais — na taip mandriau skamba, nes tvorą bet koks mužikas gali užtverti, o inžinierinį statinį… ohoho!!!… reikia mokslo) ir taip pat Izraelis per tą tvorą neleidžia ničnieko nei atvežti, nei išvežti, t.y. stengiasi išmarinti badu. Dėl to palestiniečiai į Egiptą yra išsikasę šimtus tunelių, kuriais ant pečių atsineša visko, ko reikia, kad išgyventų. Izraelis stengiasi tunelius sunaikinti ir dėl to vyksta nuolatinės kovos.

Taigi maidaniečių vyriausybė nori Donbase padaryti taip kaip Izraelis daro Gazoje. Donbasas gali tapti didžiausiu kalėjimu pasaulyje aplenkdamas Gazą. Ne veltui dauguma maidaniečių vyriausybės narių yra Izraelio piliečiai. Dėl to ir straipsnį taip pavadinau. Bet ar tai jau reiškia taiką? Toks Kijevo požiūris reiškia, kad į donbasiečius žiūrima kaip į didžiausius priešus, kuriuos žūt būt norima sunaikinti, išžudyti. Todėl savaime suprantama, kad taikos nebus. Kažkuri pusė turi nugalėti. O paliaubos tik laikinas atokvėpis.

Vertė Pranas Valickas  2014 rugsėjo 13

DLR ir LLR teritorijas padarys ypatinga zona Ukrainos sudėtyje — izoliuos ir aptvers «inžinieriniais statiniais»
(taip vadinasi ukrainiečių spaudos straipsnis; šaltinis: www.62.ua/article/614870 )

Добавить комментарий