Ne politika tai, tai gryniausia zoologija

Prieinu prie troleibuso stotelės. Į mane žvelgia gražus vyras, gerai įmitęs, šypsosi, matyt, nereikia jam centų skaičiuoti prieš pensiją. Ir apsirengęs, atrodo, ne iš „antrų rankų“. Kažkur matytas veidas, tarytum, vienam akrobatinio skraidymo meistrui patarnaudavo. Gal dabar turtingesnį šeimininką susirado, kad toks laimingas? Neteko Lietuvoje, išvogtoje ir išsibėgiojančioje, tokių laimingų veidų matyti!

judas

Prieisiu arčiau, perskaitysiu kas toks? Ar atsiminsi pažadukus, politikais pasivadinusius?

Bet, kokie iš jų politikai, politikai tie, kurie polio naudai dirba, o jei tik sau ir savo kišenei – jokie ne politikai, ir tas verslas, kuriuo jie užsiima – jokia politika. Tai gryniausia zoologija. Paaiškinsiu.

Vienas visiems gerai žinomas austrų zoologas, ilgai stebėjęs parlamento darbą, padarė stulbinantį atradimą. Kiaušinėlio, lervos, lėliukės ir suaugėlio vystymosi stadijos, pasirodo, būdingos ne tik drugiams, bet ir parlamentarams.

original

Į parlamentą išrinktieji drugeliai, dėl sparnelių grožio, o ne dėl savo turinio išrinkti, sudeda kiaušinėlius, iš kurių labai greitai išsirita vikšrai. Šie ima negailestingai graužti valstybės medį. Jie be galo ėdrūs, nuolatos alkani. 2-3 kadencijos metais pasisotinę vikšrai-politikai užmiega – virsta lėliukėmis, o likus metams iki rinkimų išsineria iš lėliukės apvalkalų, skraido, demonstruoja rinkėjams savo margaspalvius sparnelius, juos visaip žavi, kad vėl išrinktų. Šis ciklas vėl ir vėl kartojasi tol, kol valstybės medis nudžiūna, ką ir stebime Lietuvoje.

3d-butterfly-live-wallpaper-download

Mano minėtas politikos drugys, pirmasis išskleidęs savo margaspalvius sparnelius prieš rinkėjus – ypač įdomus zoologijos objektas. Nes jam būdingas dar vienas zoologinis bruožas, šeimininkų kaita.

gusenica

Tie, kas turi namuose keturkojus žino, kokia problema-blusos. Žiūrėk, pasiuostinėjo su kitu šuneliu, o jau blusytė, strykt, ir namo parėjęs kasosi žvėrelis.

Pediculus pubis, pavyzdžiui, intymiai ir padrikai bendraujant, ir nuo žmogaus ant žmogaus perlipa. Net baisu pagalvoti!

bm-image-760006

O kuo politikas skiriasi, jei iš vienos partijos į kitą ropoja, rinkėjų neatsiklausia, jį rinkusių?  Kuo jis nuo Pediculus pubis skiriasi?

Taip ir praėjau pro tą troleibusų stotelę apie zoologiją galvodamas.

Algimantas Lebionka

Šauksmas

Leave a Reply