Net ir iš Seimo jau pasigirsta protingų balsų

Šios dienos Respublikoje seimo narys Gediminas Jakavonis papasakojo savo įspūdžius iš kelionės į pabėgėlių baigiamą sunaikinti Vokietiją. Gal atsiras ir daugiau seime protaujančių, gal jie pagaliau pasipriešins tai beprotystei, kurią padarė Seimas priimdamas garsųjį  „galimų teroristų globos įstatymą“, gal anuliuos šią nesąmonę?

706753245_2Gediminas Jakavonis papasakojo:

Prieš tris mėnesius lankėmės Vokietijoje ir apžiūrėjome migrantams skirtas patalpas ir stovyklas. Šįkart pastebėjau milžiniškus skirtumus, pirmiausia reakcijos į migrantus klausimu. Galima sakyti, Vokietija suskilo į dvi dalis – absoliučią daugumą eilinių piliečių, kurie kategoriškai neigiamai vertina šią invaziją ir atviru tekstu keikia Angelą Merkel ir valdžią, bei „elitą“, kuris vis dar bando laviruoti ir slėpti tikrąją padėtį.

Niekas apie tai neskelbia, bet labiausiai migrantų apniktose vietovėse 2 proc. išaugo mokesčiai, padidėjo kainos – anksčiau tokių dalykų čia niekada nebuvo. Vokietijos ekonomika stoja, nes akivaizdžiai neatlaiko tokių migrantų srautų, o tie, kurie aiškino, esą migrantai atvažiuoja dirbti, skaudžiai nusivylė – migrantai patys atvirai sako, kad jie atvažiavo gyventi iš pašalpų, o ne dirbti. Beje, pašalpos jiems čia gana didelės, kartais net didesnės nei vietos gyventojų pajamos, o tai dar labiau kursto neapykantą atvykėliams. Dabar matau, kad tik laiko klausimas, kada visa tai peraugs į atvirą smurtą, nes abipusės neapykantos čia labai daug.

Ką tik apžiūrėjome tris migrantų prieglaudos centrus. Sąlygos čia išties baisios, nes net skrupulingi vokiečiai fiziškai nespėja įrengti tų centrų ar jų remontuoti. Perkelti darželiai, mokyklos, jų patalpose dabar įsikūrę migrantai, jie gyvena net apleistose karinėse bazėse. Dušų kabinose kabo užrašai, kad čia griežtai draudžiama atlikti gamtinius reikalus, o tai liudija apie atvykėlių mentalitetą. Susidaro įspūdis, kad jų pilna visur, gerokai daugiau nei pačių vokiečių, kurie eidami namo daro didelius lankstus, kad nereikėtų vaikščioti per migrantų rajonus, nes žmonės atvirai bijo būti apiplėšti ar išprievartauti. Kita vertus, atskirose Vokietijos teritorijose jau įvesti ir įvairūs apribojimai migrantams – jiems čia jau draudžiama vaikščioti į diskotekas, SPA centrus, baseinus. Tokių priemonių imtasi siekiant išvengti kabinėjimosi prie moterų ir merginų. Žinoma, tai didina ir pačių nelegalų nepasitenkinimą.

Apie tai taip pat niekas nekalba, bet kaimyninė Prancūzija įsileido tik 1000 migrantų, t.y. tiek, kiek įsipareigojo Lietuva, o visas krūvis tenka vokiečiams. Buvau nuvykęs prie Reino, kur anapus prancūzų pusėje stovi policijos postai ir ten vyksta visų atvykstančiųjų detali patikra, migrantų ten niekas nepageidauja ir jų neįsileidžia. Šengeno zona akivaizdžiai braška per siūles.

big
Vėlgi nutylima, bet kartu su tais karo pabėgėliais, kurie bendrame sraute sudaro mažumą, masiškai veržiasi kitų valstybių gyventojai, ypač daug atvykėlių iš Kipro, kur didelis nedarbas. Daugybė įvairaus jaunimo iš visokių šalių, kuriose nevyksta jokių karo veiksmų. Iš esmės padėtis čia jau beveik nekontroliuojama.

Šauksmas

 

Leave a Reply