Niekingas ministrės R. Šalaševičiūtės kėsinimasis sunaikinti vaikų reabilitacijos skyrių sutelkė piliečius

Tokio gyvo, aktyvaus laikotarpio per daugiau kaip dvidešimt sanatorijos „Pušyno kelias“ darbo metų, atrodo, dar nebuvo. Liaudies išimtis byloja, kad „nėra to blogo, kas neišeitų į gerą“. Kėsinimasis sunaikinti vaikų reabilitacijos skyrių sutelkė sanatorijos darbuotojus, pedagogus, vaikų tėvelius. „Pušyno kelias“ lankytojų iniciatyva pasirašoma el. peticija „Vaikų reabilitacijos naikinimui Vilniaus mieste – ne!“, renkami parašai, reikalaujant nenaikinti vaikų reabilitacijos sostinėje:“ Baigėsi 2014-ieji – vaikų sveikatos metai. Ar su jais baigėsi ir rūpinimasis vaikų sveikata? 2015.01.29 d. viešai paskelbta, kad naikinamas sanatorijos “Pušyno kelias” vaikų reabilitacijos skyrius. Mes, žemiau pasirašiusieji, griežtai pasisakome prieš bet kokius politinius sprendimus, sandorius ar veiksmus vaikų sveikatos, gydymo galimybių sąskaita. Todėl reikalaujame, kad nebūtų naikinamas vienintelis Vilniaus regione vaikų reabilitacijos centras, esantis sostinės Baltupių rajone, Pušyno kelias 27.“

Sanatorijos „Pušyno kelias“ vaikų reabilitacijos skyrius. Nuotr. E.eu

Aktyvumas didžiulis. Trečią dieną parašų skaičius perkopė 2000. Naikinti, griauti nėra sunku, tačiau to sumanytojai, atrodo, neįvertino visuomenės, sanatorijos darbuotojų atsakingo požiūrio – kad vaikai augtų sveiki, o ištikus bėdai būtų pasirūpinta jų sveikata. Vaikų reabilitacijos centro naikintojai taip skuba, kad neįvertino dar vieno faktoriaus – jų piktavališki kėslai tapo puikia reklama sanatorijai „Pušyno kelias“. Skambučių, apsilankymų svetainėje www.pusynokelias.lt, užsirašančiųjų reabilitacijai skaičiai išaugo jau du kartus. Jei anksčiau registratūroje apgultis būdavo savaitės pradžios  tradicija, tai dabar tapo kasdienybe. Reabilitaciajai jau užsirašoma ir kovo mėnesio viduriui.

Pikti ketinimai nepalaužė sanatorijos personalo, lankytojų, o sutelkė visus vieningam tikslui – napasiduoti ir neleisti sunaikinti vaikų reabilitacijos Vilniaus regione. Nuo sanatorijos įkūrimo dirbantieji prisiminė laikus, kai į „Pušyno kelias“ gydymo įstaigą kėsinosi dekanidzės, konopliovai, bieliauskai ir kiti panašaus plauko veikėjai. Jų likimas visiems žinomas. O žmonės pasiryžę suformuoti gyvą kryžiaus kelią šiandienos sanatorijos naikintojams ir neleisti realizuotis jų piktybiniams kėslams. „Neišsigandau banditų, tai kodėl turėčiau bijoti tokios valdžios“, – drąsiai pareiškė prieš du dešimtmečius ginkluotų veikėjų apsilankymus sanatorijoje menanti darbuotoja.

Neretai valdžios atstovai savo neskaidriems veiksmams ar sprendimams pridengti naudoja išbandytą metodiką – „skaldyk ir valdyk“, kuomet bandoma supriešinti tarpusavyje įstaigų darbuotojus, pacientus su medicinos personalu ir pan. Netikėtas Vaiko raidos centro darbuotojų vizitas sanatorijoje „Pušyno kelias“ „apsižiūrėti“ galbūt kažkieno taip pat buvo suplanuotas skaldymo tikslams. Tačiau nepavyko. Džiugu, kad tiek Vaiko raidos centro, tiek sanatorijos „Pušyno kelias“ darbuotojai puikiai supranta, jog dirbti vaikų sveikatos labui yra abiejų kolektyvų šventa pareiga. O ir iš abiejuose įstaigose besigydančių vaikų tėvelių sklinda supratimas, kad vienų vaikų sveikatos problemų negalima, spręsti kitų vaikų sąskaita.

Neatsitiktinai sakoma: „draugą pažinsi nelaimėje“…

Šaltinis: ekspertai.eu

Leave a Reply