Nuo profesoriaus iki studento – vienas žingsnis (Atsakymas į A. Sakalo straipsnį „Tai kas kaltas: V. Putinas ar B. Obama“)

Print Friendly, PDF & Email

Atsakymas į 2014 07 29 Delfi išspausdintą A. Sakalo straipsnį „Tai kas kaltas: V. Putinas ar B. Obama“

Kazimieras Juraitis

Pradėsiu nuo to, kad neįtikėtino populiarumo sulaukusio filmo „…suprasti Ukrainą…“, dėl kurio ir atsirado A. Sakalo straipsnis, autorius yra ne Rolandas Paulauskas. Signataras tik atsiliepė į savo sparčiai gausėjančių bendraminčių prašymus pasidalinti savo mintimis apie Ukrainos įvykius. Mes, filmo autoriai (tarp kurių esu ir aš), vėliau savo nuožiūra Rolando Paulausko pasakojimą praturtinome vaizdais, dokumentais ir garsių pasaulio analitikų pasisakymais. Be Rolando Paulausko žinios (kadangi esame filmo šeimininkai ir neprivalome klausti niekieno leidimo) jį išplatinome tiek mūsų politikams, tiek ir pasaulio žiniasklaidai.

Atsakyti į A. Sakalo straipsnį panorau ne dėl rašinio pasirodymo fakto, o dėl neįtikėtinos autoriaus metamorfozės. Juk šis politinis pamfletas (kitaip šio rašinio nepavadinsi) autorių visiškai diskredituoja kaip patyrusį, visados blaivaus proto, atsargų ir nuosaikų politiką.

Kai Aloyzas Sakalas dėl mūsų filmo davė interviu Lietuvos ryto televizijoje, mačiau man įprastą žmogų – atsargų, kandų, ironišką, su jam būdingu sveiku loginiu mąstymu ir neieškantį žodžio kišenėje. O šiame rašinėlyje jo neatpažįstu. Matau ne profesorių, o pirmo kurso studentą, kuris atžagariai rašo užduotą namų darbą, nes reikia gauti įskaitą.

Nekibsiu prie akivaizdžių klaidų, tokių kaip: R. Paulausko teiginys yra toks: JAV yra absoliutus blogis. Nėra filme tokio teiginio. Na, bet tiek to – suklydo įsijautęs, ir tegu jį bala.

Bet: Nesunku atspėti, kad JAV, kaip demokratinė valstybė, savo tikslų siekia tik ekonominėmis ir diplomatinėmis priemonėmis, – spėlioja A. Sakalas.

Kaip tai suprasti? Juk negali profesorius nežinoti apie per keletą metų JAV sunaikintas valstybes: Jugoslavija, Irakas, Libija, Sirija.. Ką veikia 800 JAV karinių bazių, kurių metinis biudžetas beveik tokio dydžio, kaip viso likusio civilizuoto pasaulio?.. Juk ne beisbolui žaisti jos įkurtos…

Politikas teigia: „Krymas buvo perleistas Ukrainai ne už ačiū.

Tuomet gal galėtų ir papasakoti, ką mainais gavo TSRS? Tokios niekam negirdėtos žinios būtų tikras lobis istorikams!

Kieno tankai ir raketos dislokuotos Rytų Ukrainoje?“ – klausia retoriškai.

Savaime aišku, kad rusų. Ką ukrainiečiai paveldėjo iš TSRS, tą ir turi. Dabar NATO sparčiai ginkluoja Ukrainą, bet ne Rytų.

A. Sakalas klausia: „Kieno raketa numušė keleivinį lėktuvą?“ – su aiškia potekste, jog skaitytojas net neabejoja, kad rusų.

O gal reikėtų bent jau palaukti oficialaus ekspertų atsakymo?

Kieno kareiviai iškrausto žuvusių kišenes ir nuo žuvusių pirštų numauna žiedus?“ – piktinasi straipsnio autorius.

Žinoma, kad vietinių „separatistų“. Yra filmuota kronika (galiu autoriui ją pateikti), kur aiškiai nufilmuota: kareivis numauna žiedą nuo žuvusiojo piršto ir pagarbiai padeda jį į kartoninę dėžutę kaip daiktinį įrodymą. Tačiau A. Sakalas patikėjo pigia propagandine falsifikacija: vienas „stop“ kadras iš filmo ir – „žiūrėkit, kokie išgamos – net žuvusius plėšia!“

A. Sakalas kviečia kiekvieną skaitytoją atsakyti sau: „Kodėl Putinas naudoja ir karines priemones“.

Aš atsakau taip: o kaip dar apsiginti nuo JAV peršamos „demokratijos“? Kol Jelcinas girtas šoko ant statinės, amerikonų patarėjai Rusijai sukurpė tokią konstituciją, pagal kurią ji net savo ideologijos negali turėti. Tokias „smulkmenas“ aukšto rango politikas tikrai turi žinoti… Ir t. t., ir pan.

Kas galėjo paveikti garbaus amžiaus signatarą, kad iš patyrusio politiko, profesoriaus, virto nevykėliu studentu?

Naujasis JAV įstatymas Nr. 2277, jau du kartus svarstytas Jungtinių Valstijų kongrese, dar neįsigaliojo. (https://beta.congress.gov/bill/113th-congress/senate-bill/2277)

Pagal jį mes artimiausiu laiku būsime apstatyti NATO raketomis. Jau šiais metais žiniasklaida bus pakankamai finansuojama propagandai prieš Rusiją skleisti. Visų pafrontės valstybių – Lenkijos, Lietuvos, Latvijos ir Estijos piliečiai bus įnirtingai įtikinėjami, jog Rusija yra absoliutus blogis. Negi kariausi su „gerais kaimynais“? Lietuvos mobilizacijos įstatymas jau paruoštas.

Prisiminiau garsiąją JAV sekretorės Victorijos Nuland kalbą 2013 metų rudenį, kurioje ji pareiškė, kad šis valdžios perversmas Ukrainoje Jungtinėms Valstijoms kainavo 5 mlrd dolerių. (https://www.youtube.com/watch?v=eaR1_an9CnQ)

Tie pinigai per visokiausias visuomenę demokratizuojančias organizacijas ir fondus nuo 2001 metų „subrandino“ Maidano įvykius.

A. Sakalas yra Nacionalinio žmogaus teisių gynimo centro (NŽTGC) prezidentas. Gal jo požiūrį į artimiausią ir tokį svarbų Lietuvai kaimyną suformavo „draugiškos Lietuvai šalies NŽTGC finansavimas“? Todėl viešai klausiu:

Gerbiamas signatare Aloyzai Sakalai, kas finansuoja Nacionalinį žmogaus teisių gynimo centrą, kurio prezidentu Jūs esate?

 

Leave a Reply