Obamai priminta, kad negalimas pažeidinėti tarptautinės teisės

Oficiali Rusijos URM atstovė Marija Zacharova, komentuodama JAV prezidento Barako Obamos pareiškimą dėl karinės intervencijos į Libija, nurodė, kad jo klaida yra ne „veiksmų plano nebuvimas, o tarptautinės teisės ignoravimas. Ji pažymėjo, kad tarptautinės teisės pažeidimas visada sukelia panašius rezultatus, praneša agentūra Ria.

1396689184

„Tas pats buvo Irake. Bus su Afganistanu. Dabar analogišką schemą mes stebime Sirijoje. Kiek dar tai tęsis? Iš pradžių JAV pažeidžia tarptautinės teisės normas, iki blizgesio lakuodamos savo veiksmus informacinių kompanijų pagelba. O po poros metų, kada šis blizgesys blunka, nebeakina akių, ir visi aptinka gulinčias po kojomis tarptautinės bendruomenės eilinės valstybės griuvėsius. Vašingtonas tai vadina klaida, o kokią nors eilinę valstybę – agresoriumi, – parašė Zacharova savo  Facebook puslapyje.

URM atstovė pažymėjo, kad klaida glūdi iš tikrųjų visai ne „dėl veikimo plano nebuvimo“, kaip išsireiškė pats Obama.

„Reikalas yra veiksmų teisėtume. Juk tarptautinė teisė – ne išprotavimo, o išimtinai taikomasis reiškinys, ji remiasi pasaulio istorija, žmonijos pergalėmis ir klaidomis, yra rezultatas tarptautinio konsensuso. Jos pažeidimas sukelia klaidas“, pabrėžė Zacharova.

Anksčiau Obama pareiškė interviu televizijos kanalui  FOX News kad, matomai, įsiveržimas į Libiją buvo jo klaida.

Šauksmas

Leave a Reply