“Ofšoruose” pinigus plovė ir A.Guogos bendrininkai -Lietuvos Seimo pirmininkas ir policijos generalinio komisaro giminės

Šiandien delfi.lt paskelbė, kad disponuoja dokumentais, kurie įrodo, kad sąskaitas “ofšorinėse” įmonėse turi ir Lietuvos Seimo pirmininkas, ir policijos generalinio komisaro giminaičiai.

guoga

Paskelbta, kad europarlamentaras, Liberalų sąjūdžio pirmininko pavaduotojas Antanas Guoga viešai deklaravo turėjęs Meno saloje registruotos bendrovės „iBus Media Limited“ akcijų. Kaip rodo oficialiai gauti dokumentai, jam priklausė ir kitos čia registruotos panašiai pavadintos įmonės dalis. Be tuometinio Lietuvos krepšinio federacijos viceprezidento, smulkiais šios bendrovės akcininkais nurodyti buvusio Seimo vadovo, buvusio policijos generalinio komisaro giminaičiai ir kiti tautiečiai. © Meno salos registro inf. Beje, didžiausias jos akcininkas – taip pat Meno saloje registruota „PCS Nominee Limited“. Prieš dvejus metus, viena iš daugelio pastarosios įmonių Anglijoje buvo nuteista už milijonines aferas manipuliuojant prekyba taršos leidimais.

A. Guoga DELFI tvirtino pardavęs minėtas akcijas kai nusprendė verslą perkelti į Lietuvą. Dabar esą jis, „jo žmona, giminės neturi akcijų, kurios būtų nedeklaruotos“. Politikas patikino: maždaug dešimt metų turėtas akcijas turėjęs ne dėl mažesnių mokesčių – tiesiog kai kuriose valstybėse verslo negali daryti kitaip, nes ten nėra reikalingų įstatymų. Kitiems minėtiems lietuviams jis esą davė akcijų norėdamas paskatinti kaip gerus darbuotojus.

Beje, nė vienas iš buvusių ar esamų Lietuvos Seimo pirmininkų – L.Graužinienė, V.Gedvilas, V.Muntianas, A.Paulauskas, Č.Juršėnas, I.Degutienė – nedeklaravo, kad valdo sąskaitas “ofšore”.

Laisvas laikraštis

Leave a Reply