Pas kaimynus lenkus likviduoti du stambūs pogrindiniai tabako fabrikai, viename iš jų dirbo vergai iš Ukrainos

Lenkijos radijas šiandien pranešė, kad Lenkijoje likviduoti du stambūs tabako fabrikai – Varšuvoje ir Zeliona Guroje. Manoma, kad Varšuvos fabrike nusikaltėliai Ukrainos piliečius vertė dirbti prievarta.

cigaretės

Policijos operacijos metu fabrike Zeliona Guroje policija sulaikė 8 žmones. Ar kas nors buvo sulaikytas Varšuvoje veikusiame fabrike – nepranešama.

Kaip pranešė Lenkijos policijos Centrinio tyrimo biuro atstovas Agnieška Chemeliuš fabrikų likvidacijos rezultate buvo konfiskuota 8 tonos tabako ir daugiau negu 5 milijonai cigarečių. Valstybės biudžeto nuostoliai galėjo sudaryti 50 milijonų zlotų (12 milijonai eurų).

„Abiejuose fabrikuose buvo naudojama šiuolaikinė įranga. Taip, fabrike Zeliona Guroje turima įranga leido per vieną minutę pagaminti apie 5 tūkstančius cigarečių. Fabrikas Varšuvoje turėjo tokius gamybos pajėgumus, kurie per dieną leisdavo pagaminti apie 2 milijonus cigarečių“, – pasakė ji. Tuo pačiu metu, neoficialiais duomenimis, Varšuvos fabrike nusikaltėliai vertė dirbti Ukrainos piliečius. Fabriko pastate buvo gyvenamosios patalpos. Policijos vertinimu, fabrike galėjo būti kelios dešimtys žmonių, nelegaliai atvykusių į Lenkiją.

„Mes išsiaiškinome, kas su jais vyko. Šie žmonės galėjo būti prievarta laikomi fabrike po 2-3 savaites, juos galėjo versti dirbti už labai mažą 12 zlotų dienos užmokestį, be galimybės kontaktuoti su artimaisiais“, – pranešė informatorius.

Šauksmas

Leave a Reply