Pasienyje su Sirija Turkija stato „protingus stebėjimo bokštus“

Kaip praneša Austrų Krone, pasienyje su Sirija Turkija stato „protingus stebėjimo bokštus“, iš kurių automatiškai bus šaudoma į visus judančius daiktus. Šiuo metu Turkijoje jau yra 3 milijonai pabėgėlių, kurie laukia perkėlimo į Europos Sąjungą.

Migrants stand behind a fence at the Nizip refugee camp in Gaziantep province, southeastern Turkey, Saturday, April 23, 2016. German Chancellor Angela Merkel and top European Union officials, under pressure to reassess a migrant deportation deal with Turkey, are traveling close to Turkey's border with Syria on Saturday in a bid to bolster the troubled agreement.  (AP Photo/Lefteris Pitarakis)

Turkija stato, pasak žiniasklaidos pranešimų, prie sienos su Sirija „inteligent“ arba „protingus stebėjimo bokštus“, kurie turi saugoti nuo nelegalaus sienos kirtimo. Šiuose bokštuose yra įrengti infraraudonųjų spindulių jutikliai ir kulkosvaidžiai, apie tai pranešė Turkijos vyriausybei lojalus laikraštis “Yeni SAFAK” šį pirmadienį, cituodamas Gynybos ministeriją.

Kada prie jų priartėjama per 300 metrų, įsijungia perspėjimas keliomis kalbomis. Jeigu įspėjimo nepaisoma, į judantį objektą ima šaudyti kulkosvaidžiai. Prašymas Gynybos ministerijos pašalinti šiuos ginklus liko be atsako.

Trys milijonai pabėgėlių laukia tolimesnės kelionės į ES

ES migracijos komisaras Dimitris AVRAMOPOULOS informavo, kad Turkijoje trys milijonai žmonių laukia tolimesnės kelionės į Europą. Pokalbyje su Graikijos prezidentu Prokopiu Pavlopoulos ES politikas pabrėžė, kad tolesnė pabėgėlių krizė labai priklauso nuo sėkmės ES pabėgėlių pakto su Turkija. Galiausiai, tai priklausys nuo ES susitelkimo, – pasakė Pavlopoulos.

EU Commissioner of Migration and Home Affairs Dimitris Avramopoulos delivers a joint press conference with the Dutch minister of security and justice during a Justice and Home Affairs Council meeting in Luxembourg on April 21, 2016.  / AFP PHOTO / JOHN THYS
ES migracijos komisaras Dimitris AVRAMOPOULOS

Kovo 22 dieną įsigaliojo ES Turkijos readmisijos paktas ir atvykstančių į Graikiją pabėgėlių skaičius ženkliai sumažėjo. Iš sekmadienio į pirmadienį Graikijos salose išsilaipino 100 žmonių. Sausio – vasario mėnesiais kasdien atvykdavo po 3000 migrantų.

Kur susikiš ES tuos 3 milijonus „legalių“ pabėgėlių iš Turkijos ES migracijos komisaras Dimitris AVRAMOPOULOS, suprantama, nežino. Jis gi ES migracijos komisaras, o ne žinojimo! Jam liepta perkraustyti Sirus iš Sirijos į ES, jis juos krausto.

Šauksmas

Leave a Reply