Pasiteisinus naujovėms, Vilniuje naujas ženklinimas atsirastų 30-yje sankryžų

Draudžiamų įvažiuoti zonų ženklinimas šiemet gali atsirasti bent trisdešimtyje Vilniaus sankryžų, jei pasitvirtins lūkesčiai dėl spūsčių sumažinimo, sako Vilniaus savivaldybės atstovai.

„Kalvarijų-Konstitucijos prospekto sankryža yra pirma, iki rugsėjo bus paženklintos dar šešios didžiausią problemą turinčios sankryžos. Kituose etapuose, galbūt jau metų bėgyje, yra numatyta dar apie dvidešimt sankryžų, gal ir daugiau – pažiūrėsime, kaip pasiteisino, kaip pasikeitė vairuotojų kultūra“, – penktadienį žurnalistams sakė savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ laikinoji vadovė Modesta Gusarovienė.

Anot jos, ši priemonė gali būti veiksminga, tačiau „nėra panacėja“ siekiant mažinti spūstis mieste, todėl ateityje ketinama imtis daugiau veiksmų, pavyzdžiui, skatinti į techninius eismo įvykius patekusius vairuotojus kuo greičiau nufotografuoti situaciją ir patraukti automobilius bei pildyti deklaracijas netrukdant eismui.

„Vienas eismo įvykis, ypatingai piko metu, gali sustabdyti labai didelę dalį miesto eismo, atrodo, net nesusijusiose sankryžose. Tiesiog bus švietėjiška akcija per kažkokias priemones, viešinimą, galbūt viešinsime per draudimo bendroves“, – sakė ji.

Naujovę žurnalistams pristatydamas meras Remigijus Šimašius sakė neabejojantis, kad tai, jog naujovė įvedama prasidedant rudeniniam eismo pikui, neturėtų sukelti chaoso mieste.

„Labai tinkamas laikas. Išdažymo dalykus atliekame, kol eismas yra mažensis, o pats aktualumas yra nuo rugsėjo pirmosios, kai visi sugrįžta, pradeda ir vaikus vežioti, mokytojai važinėja į darbą piko metu“, – sakė R.Šimašius.

Be Kalvarijų gatvės ir Konstitucijos prospekto sankryžos, iki rugsėjo 1-osios planuojama paženklinti dar šešias: Kalvarijų – Kareivių – Ozo gatvių, Žirmūnų – Kareivių gatvių, Laisvės prospekto – Rygos gatvės, Kalvarijų – A. Juozapavičiaus gatvių, Švitrigailos – J. Basanavičiaus gatvių ir Savanorių prospekto – Žemaitės gatvės sankryžą.

Savivaldybės bei policijos vadovai tikina, kad pradžioje bus stebimas vairuotojų elgesys ir baudos nebus skiriamos – jas žadama taikyti praėjus kelių mėnesių pereinamajam laikotarpiui. Patruliai taip pat nežada budėti sankryžose nuolat – tai bus daroma tik rytinio bei vakarinio piko metu.

Administracinių teisės pažeidimų kodeksas numato, jog už kelio ženklų ar ženklinimo nesilaikymą vairuotojams gali būti skiriama nuo 28 iki 86 eurų bauda.

http://www.diena.lt

Leave a Reply