Paul Craig Roberts: Vašingtonas prikėlė Branduolinio Karo Grėsmę

Print Friendly, PDF & Email

Vašingtonas iš numirusiųjų prikėlė Atominio Karo Grėsmę – Paul Craig Roberts

Foreign Affairs“ yra elitinis „Council of Foreign Relations“ leidinys, kurio komanda sudaryta iš buvusių ir esamų valdžios pareigūnų, akademikų, korporacijų ir finansų vadovų, manančių jog jie yra JAV užsienio politikos globėjai ir formuotojai. Tarybos publikacijos turi nepaprastai didelį svorį. Nors čia sunku rasti kažką juokingo, tačiau aš negalėjau nenusijuokti, kol skaičiau vasario 5-ąją parašytą straipsnį, kurio autorius Alexander J. Motyl, „Goodbye, Putin: Why the President‘s Days Are Numbered“.

timthumb.phpPamaniau, jog skaitau protingą Vašingtono anti-putinišką propagandą. Absurdiški pareiškimai sekė vieni kitus. Tai buvo geriau nei Kolbertas. Tiesiog negalėjau perstoti juoktis.

Didžiam savo nusivylimui atradau, jog šie svaičiojimai nebuvo Vašingtono propagandos parodija. Motyl, karštasis Ukrainos nacionalistas, Rugers Universiteto profesorius, atrodo nejuokavo, kai rašė, kad Putinas esą pavogė 45 mlrd. dolerių, kad bando prikelti Tarybų Imperiją, kad turi karių ir tankų Ukrainoje, kad Putinas Ukrainoje pradėjo karą, kad Putinas yra autoritariškas vadovas, kurio režimas „labai trapus“ ir bet kada gali būt nuverstas žmonių, kuriuos aukštomis naftos kainomis, vėlgi, papirko tas pats Putinas.

Arba „Oranžinės Revoliucijos“ Maskvoje metu, kai Putinas nuverčiamas Vašingtono diriguojamų demonstracijų, JAV finansuojamų NVO taip, kaip Ukrainoje, arba kariniu perversmu, surengtu Putino Pretorionų sargybinių.

Ir jei niekas, kas jau išvardinta, nepadės atsisveikinti su Putinu, Šiaurės Kaukazas, Čėčėnija, Ingušetija, Dagestanas ir Krymo Totoriai ištrūks iš jo kontrolės ir vykdys Vašingtono valią išverčiant Putiną iš jo kėdės. Tik draugiški Vakarų santykiai su Ukraina, Baltarusija ir Kazachstanu gali būti skydu „visam likusiam pasauliui nuo pragaištingo Putino griuvėsių palikimo“.

Kai susiduriam su tokio lygio nemokšiškomis sapalionėmis, kurios laikomos gerbtina publikacija, mes pamatome pilną Vakarų politikos ir žiniasklaidos elito degradaciją. Beprasmiška ginčyti akivaizdžias nesąmones.

Tai ką mes čia matome rašant Motyl – tai gryniausia triukšmingo propagandinio melo ekspresija, melo, kuris pastoviai sklinda iš tokių šaltinių, kaip Fox „News“ – Sean Hannity neokonų karo šauklio, Baltųjų Rūmų vykdomosios atšakos kongreso personalo dėkingųjų kariniam/saugumo kompleksui.

Šių melagysčių per daug net pačiam Henriui Kisindžeriui.

Kaip ir Styvenui Lendmanui, dokumentuojančiam vis didėjančią anti-rusišką propagandą ir atvirai pareiškiančiam: „Amerikos karai siautėja po pasaulį. Didžiausias iššūkis Žmonijai – tai sustabdyti šitą monstrą, kol jis nesunaikino mūsų visų“.

Absurdiškumo viršūnė! Net ir visiškas idiotas žino, jog, jei Rusija ruoštųsi įvesti savo tankus ir karius į Ukrainą – tai ji įvestų tiek, kiek reikia, kad užduotis būtų įvykdyta.

Karas pasibaigtu per kelias dienas, jei ne per kelias valandas. Kaip Putinas buvo sakęs prieš keletą mėnesių, – jei Rusijos kariuomenė įžengia į Ukrainą, naujienų antraštėse būtų ne Donecko ar Mariupolio likimas, bet Kijevo ir Lvovo užėmimas.

Buvęs JAV ambasadorius Tarybų Sąjungoje (1987-91) Jack Matlock, savo kalboje Valstybiniame Spaudos Klube Sausio 11 dieną, įspėjo nesitaikstyti su pamišusia propagandistų ataka prieš Rusiją.

Matlockas stebėjosi Rusijos nurašymu, lyg ji būtų tik „regioninė jėga“ ir ne tokia jau didelė grėsmė galingajai JAV armijai. Jokia šalis, sako Matlockas, ginkluota skaitlingais, taikliais ir mobiliais ICBMs negali būti neatsakingai vertinama tik kaip regioninė jėga. Tai neapgalvotas apsiskaičiavimas, kuris gali baigtis pasaulio sunaikinimu.

Matlockas taip pat pabrėžia, jog visa Ukraina, kaip ir Krymas, Rusijos dalimi buvo per amžius ir, kad Vašingtonas su NATO neturi jokio reikalo būti Ukrainoje.

Jis taip pat nurodo sulaužytus pažadus, kurie buvo duoti Rusijai, jog NATO nesiplės toliau į Rytus ir kaip šis bei kiti JAV agresijos prieš Rusiją aktai atkūrė nepasitikėjimą tarp šių dviejų jėgų, nepasitikėjimą dėl kurio panaikinimo taip atkakliai dirbo Reiganas.

Reigano mandagumas kreipiantis į Tarybų valdžią ir atsisakant personalizuoti skirtumus sukūrė kooperacijos erą, kurią anuliavo atėję po Reigano kvailiai, vėl atnaujindami branduolinio karo grėsmę, kuriai buvo padėję galą Reiganas ir Gorbačiovas.

Matlockas apibrėžia Vašingtono politiką, kaip autistišką, sutrikusią socialinę sąveiką ir komunikaciją, ribotą bei nuolat kartojantį savo klaidas elgesį.

Parengė Alenas Kostiugovas

Šaltinis: paulcraigroberts.org

Leave a Reply