Peticiją prieš priverstinę migraciją jau pasirašė daugiau nei 10 000 Lietuvos piliečių

Aštrėjant migrantų krizei Europoje ir vis didėjant galimam migrantų skaičiui, kurį tektų priimti ir apgyvendinti Lietuvoje, buvo pradėti rinkti parašai po elektronine peticija (http://peticijos.lt/visos/71826 ). Vos per pirmą savaitę šią peticiją pasirašė 8000 piliečių, o lygiagrečiai pradėjus rinkti parašus popieriniuose lapuose, per pirmąsias 4 dienas parašų surinkta virš 2500 .

s35344Tokiu būdu vos tik pradėjus parašu rinkimo kampanija valdantiems jau duotas aiškus signalas, bylojantis, kad Lietuvos piliečiai puikiai supranta priverstinės migracijos keliamus pavojus. Taip pat akivaizdu, kad šiuo metu Lietuva nėra pajėgi priimti net ir kelių šimtų migrantų, o šiuo metu besiklostantys įvykiai verčia manyti, kad Briuselis vers Lietuvą priimti daug didesnį ekonominių migrantų ir pabėgėlių skaičių.

Taip pat negalime nepasidžiaugti ir tuo, kad piliečiai migracijos krizės fone netapo nei ksenofobiškai nei rasistiškai nusiteikę ir piliečių gausiai pateikiami komentarai aiškiai parodo susirūpinimą Lietuvos ateitimi bet nėra nukreipti prieš jokią tautinę, etninę ar religinę grupę.

Renkant parašus popieriniuose lapuose į savanorius dažnai kreipiasi piliečiai norėdami daugiau sužinoti apie migrantų krizės priežastys. Tenka paaiškinti, dėl kokių įvykių krizė prasidėjo, kokie žmonės gali būti laikomi pabėgėliais, o kurie tėra ekonominiai migrantai , ir net kokiose valstybėse karai ir pilietiniai neramumai vyksta, o kuriose ne.

Taip pat betarpiškai bendraujant su piliečiais tapo akivaizdi būtinybė ne tik peticija bet ir gyvų renginių parodyti susirūpinimą galimu migrantų perkėlimu ir išreikšti kategorišką nepritarimą šiam veiksmui.

Todėl buvo priimtas sprendimas š.m. rugsėjo 20-ą dieną (sekmadienį) 15 val. surengti akciją-piketą prie EK atstovybės Lietuvoje ( ties Vilniaus g-vės 15-uoju namu) . Numatomas dalyvių skaičius nurodytas prašyme dėl renginio iki 100.

Visuomeninis komitetas prieš priverstinę imigraciją

Renginio puslapis: https://www.facebook.com/events/1648941548658453/

Pridedame renginio vizualinę medžiagą

Pranešimą komiteto vardu paruošė: Vitalijus Balkus

Leave a Reply