Po nakties visados ateina aušra

Iš savos patirties žinau, kad juodžiausia tamsa būna valanda iki aušros. Jei įsižiūrėsime į supantį mus pasaulį, galime pajusti tą patį. Spaudimas į žmonių sąmonę tapo nepakeliamas, savižudybių skaičius išaugo kelis kartus. Tikriausiai nedaug beliko tokių, kurie nebijo. Kiekvienas baimę jaučia skirtingai: vieni bijo prarasti darbą, kiti bijo už savo vaikų ateitį, treti – karo, turtingi bijo prarasti savo sąžiningai pavogtus pinigus, vargšai – uždirbtus. Vardinti galima būtų ilgai, stabilumo nėra niekur ir nebijo tik tas, kas neturi, ko prarasti.

Pagrindinė pasaulinė ir lietuviška žiniasklaida tapo jau ne informacijos tarnybomis, jos tapo pasaulio pagrindų griovėjomis. Jaunimo dauguma galvoja, kad pasaulis toks ir turi būti, kitokio nebūna. Toks mąstymas – didžiulė klaida, kurią reikia taisyti. Suprantu, kad šiuolaikinio gyvenimo sąlygomis labai sunku, kartais net neįmanoma keisti sąmonę, tempai ir kova už išgyvenimą tokie dideli, kad nelieka laiko net elementariai susimąstyti. Visuomenė suskaldyta ir nejaučia savęs vieninga visuma.

Multiplikacinė politika

Man teko pagyventi laukinės gamtos sąlygomis Pietų Kazachstane. Iki Alma Atos buvo 500, iki Karagandos 1000 kilometrų. Vasarą karštis iki 50 laipsnių, viskas aplinkui perdžiūna ir vandens gyvūnijai lieka labai mažai. Šituo laikotarpiu gyvūnų pasaulis gyvena pagal ekstremalaus laikotarpio įstatymus, prie nedaugelio likusių vandens šaltinių būna uždraustos žudynės, vilkai, lapės, lūšys ir kiti plėšrūnai nekreipia dėmesio į šalia geriančius zuikius, saigakus ir kitus žolėdžius. Visi supranta, kad šioje situacijoje visi – vienoje valtyje. Ne kartą buvau kolektyvinės gyvūnų, įskaitant žuvis, sąmonės liudininku. Mes, žmonės, taip pat gyvenome pagal šiuos įstatymus, be gerų kaimyniškų santykių būtum tiesiog pasmerktas.

 

Lietuvių Kazachstane buvo mažai, bet jie buvo užsitarnavę didelę pagarbą. Pamenu, kaip mane auklėjo tėvas. Aš neturėjau teisės į blogą poelgį, tėvas nuolat kartojo, kad neturiu daryti gėdos lietuviams. Aš net pradėjau galvoti, kad lietuviai kažkuo ypatingi, tačiau tai, ką mes pamatėme Lietuvoje po kelių dešimtmečių – mus tiesiog šokiravo.

Aš – ne nacionalistas, žmones skirstau ne pagal tautybes, o tiesiog – į gerus ir blogus. Tačiau labai norėčiau, kad gerų lietuvių būtų daugiau. Šauksmo projektas ir buvo sukurtas tam, kad subūrus gerus žmones, suteikti jiems progą išsakyti savo nuomonę ir išmokyti vienas kito to, ką patys moka ir gali. Greitai ateis kiti laikai ir mes turime būti tam pasiruošę. Sistema, kurioje mus verčia gyventi, pasmerkta. Socialinės sistemos deformacijos – katastrofiškos, naikinamos dorovinės ir dvasinės vertybės. Atkreipkite dėmesį, kiek daug Europos jaunimo stoja į tokias radikalias organizacijas, kaip IGIL. Šis nedorovingas pasaulis jiems tiesiog nepalieka pasirinkimo. 80 pačių turtingiausių šeimų savo rankose turi 50 nuošimčių visų Žemės gyventojų turtų. Per paskutinę krizę spekuliantai keleriopai pagausino savo turtus. Fizikos dėsniai sako tiesiai: jei kažkur kažkas daugėja – kitoje vietoje turi mažėti. Mūsų pasaulio sistemoje vystyti savos ekonomikos nebūtina, pakanka skandinti kitų ekonomiką, kas dabar ir vyksta.

Parsisiųsti klipą Po nakties visados ateina aušra – į mobilų telefoną, 50 meg čia: https://yadi.sk/i/pFS4x_stcXSk6

Prie šios temos norėčiau, kad peržiūrėtumėt filmą Revolveris. Tai napaprastas filmas. Žiūrint jį – reikia galvoti. Tačiau pažįstu žmonių, kuriems šis filmas pakeitė gyvenimą. Mokykitės patys save valdyti.

 [vsw id=»109676808″ source=»vimeo» width=»425″ height=»344″ autoplay=»no»]

Revolver from jarasv on Vimeo.

Jaras Valiukėnas

Šauksmas

К этой теме я хочу добавить американский фильм на русском языке. Возможно кто то решит перевести часть на литовский, тогда мы сделаем литовскую версию

Добавить комментарий