Polas Kreigas Robertsas: „Ar Minsko susitarimo žlugimas ves prie Putino žlugimo?“

Atrodo, kad Rusijos valdžia padarė klaidą savo nusistatymu atsiskyrusių rusakalbių, nenorinčių būti valdomų Vašingtono Kijeve įvestos antirusiškos valdžios, respublikų atžvilgiu. Rusijos valdžia galėjo užbaigti krizę priimdama šių teritorijų prašymus susivienyti su Rusija, bet vietoj to ji siekė diplomatinio sprendimo – šalin rankas nuo Donecko ir Luhansko – ir ši diplomatija nepavyko. Kijevo perversmininkų vyriausybė iš viso neketino laikytis Minsko susitarimo, o Vašingtonas neketino leisti, kad Minsko susitarimo būtų laikomasi. Panašu, kad netgi realistiškasis Putinas šiuo atveju pasidavė naiviam mąstymui.

enhanced-buzz-wide-23676-1409076068-17Minsko susitarimas, kurį dėl diplomatinių priežasčių palaikė Rusijos valdžia, padėjo Vašingtonui treniruoti, parengti ir mobilizuoti žymiai stipresnes pajėgas, kurios dabar ruošiasi tęsti puolimą prieš Donecką ir Luhanską. Jei šios respublikos būtų užkariautos, Vladimiras Putinas ir pati Rusija prarastų bet kokį patikimumą. Ar Putinas tai suvokia, ar ne, Rusijos patikimumas priklauso nuo Donbaso fronto, o ne nuo diplomatinių susitikinėjimų su Vašingtono europiniais vasalais, kurie bejėgiai ir negali veikti be Vašingtono kontrolės. Jei Vašingtonui pavyks Ukrainoje, Rusija ir Kinija galės pamiršti apie BRICS ir Eurazijos prekybos grupes, kaip alternatyvas Vašingtono ekonominei hegemonijai. Vašingtonas savo hegemoniją ketina užtikrinti per pergalę Ukrainoje.

Komentuodamas esamą situaciją, Donecko respublikos vadovas pasirodo išsekintas prarasto pranašumo prieš Ukrainą, kurį Doneckas turėjo iki nepavykusio Minsko susitarimo. Galbūt jis galvoja apie Šekspyro „Julijų Cezarį“, kada Kasijus tarė Brutui: „Žmonių reikaluose yra srovė, kuri, jei tik paimama iš karto, veda prie sėkmės, o ją praleidus, visa jų gyvenimo kelionė būna pasmerkta seklumoms ir vargams“.

revoliucija.org

Leave a Reply