Politinis persekiojimas palietė ir Kovo 11 signatarą E.Klumbį

Print Friendly, PDF & Email

Balandžio 14 d. Kauno m. apylinkės teisme svarstyta administracinė byla, kurioje teisiamuoju buvo kovo 11 d. Akto signataras Egidijus Klumbys. Jis buvo teisiamas dėl to, kad inicijavo š.m. sausio 16 d. pilietinę akciją – Lito laidotuves Kaune. Tai buvo taikus renginys, graži ir nuosaiki ceremonija, kai grupė žmonių susirinkus netoli Karo muziejaus su karstu ir gėlėmis prasuko maršrutą per  Kauno miestą ir sustojo prie Lietuvos Centrinio Banko Kauno filialo, kur padėjo karstą, vainiką ir gėles.

Keli žmonės pasisakė apie litą ir gražiai atsisveikino su Lietuvos nacinaline valiuta, kuri kaip tik tą dieną nustojo cirkuliuoti apyvartoje.

Kauno m. savivaldybės administracijos vadovas D. Ratkelis šią gražią ceremoniją įvertino kaip nusikaltimą ir pradėjo fabrikuoti bylą – kreipėsi į policiją su pareiškimu, neva Kaune vykdoma grėsminga Lietuvai akcija. Policija surinko duomenis, surašė protokolą ir surinktą medžiagą perdavė Kauno apylinkės teismui.

Balandžio 14 d. įvykus teismo posėdžiui, sprendimas buvo paskebtas  tos pačios dienos vakare:
E.Klumbys nubaustas 144 € bauda.

Tai politinės represijos, kurios jau paliečia net ir Kovo 11 Akto signatarus. Tie, kas kūrė nepriklausomą Lietuvą, dirbo tautos  labui, šiandiena  įvardijami nepatikimais, grėsmingais savo šalies piliečiais.

Giedrius Grabauskas

http://www.slfrontas.lt/politinis-persekiojimas-paliet%C4%97-ir-kovo-11-signatara-ek.html

Leave a Reply