Prezidento rinkimai Austrijoje

Šiuo metu rinkimuose į Austrijos prezidento postą pirmauja Austrijos laisvės partijos (ALP) atstovas Norbertas Hoferis 51,9% . Buvęs žaliųjų pirmininkas Alexander Van der Bellen (48,1%) kol kas atsilieka, bet padėtis gali pasikeisti, kada bus suskaičiuoti balsai paštu. Galutiniai prezidento rinkimų rezultatai turi paaiškėti šiandien.

Packend!_Hofburg-Wahl_geht_in_die_Verlaengerung-Warten_auf_Briefwahl-Story-511247_630x356px_5cf48ced67bdb44125183162b077f439__stichwahl_12-s1260_jpg

Pirmame rinkimų ture balandžio 24 dieną laimėjo Hoferis, aplenkęs Van der Ballen 14%. Ši diena Austrijai jau buvo istorine, nes pirmą kartą per visą pokario laikmetį į antrą turą nepateko nei vienas valdančiųjų centristinių, socialdemomokratų ir liaudininkų atstovas.

Antrame rinkimų ture dalyvavo 72% rinkėjų, į rinkimų punktus atvyko 60,7%. Likę 885 tūkstančiai balsavusių savo biuletenius išsiuntė paštu.

Atsakydamas į televizijos kanalo ORF žurnalistų klausimus Hoferis pažymėjo, kad “Mes absoliučiai skirtingi, bet valstybės ateičiai, nepaisant visų nuomonių skirtumų, būsimas prezidentas turi apjungti visuomenę“. „Aš Europietis, bet Austrijos interesai man pirmoje vietoje“, – pabrėžė Hoferis.

Nesvarbu kaip balsuoja, svarbu kas skaičiuoja“. Tuo įsitikiname stebėdami Eurovizijos dainų konkursą jau kelinti metai paeiliui. Sistema puikiai veikia, todėl, reikia manyti, Austrijos prezidento rinkimai nebus išimtis ir laimės ES sistemai reikalingas žmogus – „žaliasis“ liberalas Van der Bellen: „welcome refugees“, „rusai puola“, Transatlantinė prekybos ir investicijų partnerystė (TTIP), atviros sienos, lytiniai iškrypimai, valstybės ir šeimos naikinimas.

O gal sistema nesuveiks ir balsai bus paskaičiuoti sąžiningai? To ir linkime Austrijai.

Šauksmas

Leave a Reply