PRISTATYTAS VIENAS DIDŽIAUSIŲ PASLAUGŲ ELEKTRONIZAVIMO PROJEKTŲ LIETUVOJE

Rugpjūčio 20 d. įvyko vienos didžiausių viešojo sektoriaus paslaugų perkėlimo į elektroninę erdvę iniciatyvų Lietuvoje – projekto „Centralizuotas savivaldybių paslaugų perkėlimas į elektroninę erdvę” – baigiamoji konferencija.
Konferencijoje dalyvavo visų Lietuvos savivaldybių atstovai, taip pat įvairių ministerijų ir verslo atstovai.

„Džiugu, kad savivaldybių teikiamų paslaugų perkėlimas į elektroninę erdvę tampa ne pavieniu reiškiniu: jų perkeliama vis daugiau, susidomėjimas paslaugomis tik auga, savivaldybės jau įvertino jų teikiamą naudą ir aktyviai prisideda ne tik jas kuriant ir tobulinant, bet ir skatinant gyventojus bei verslo atstovus naudotis jomis. Visų projekto vykdytojų vardu noriu padėkoti savivaldybėms už glaudų bendradarbiavimą, konstruktyvias diskusijas ir didelį kasdieninį specialistų darbą vykdant šį projektą”, – sveikindamas konferencijos dalyvius sakė vidaus reikalų viceministras Julius Morkūnas.

Nuo šiol visos Lietuvos savivaldybės, naudodamosi projekto metu sukurtais centralizuotais sprendimais, galės ir internetu teikti savo paslaugas gyventojams bei verslui. Paslaugų gavėjai per Elektroninius valdžios vartus (www.epaslaugos.lt) savivaldybėms galės elektroniniu būdu pateikti paslaugų užsakymo prašymus ir kitus reikalingus duomenis. Gyventojams ar verslo atstovams užsakinėjant pažymą nebereikės pateikti papildomų dokumentų ar duomenų, kurie yra saugomi valstybės informacinėse sistemose ir registruose (pvz. VĮ Registrų centro, SODROS ir pan.), nes sukurti technologiniai sprendimai suteikia galimybę savivaldybių darbuotojams visą reikalingą informaciją gauti iš minėtų registrų automatiniu būdu, pasinaudojant valstybės informacinių išteklių sąveikumo platformos (VIISP) priemonėmis. Minėti pokyčiai leidžia sumažinti paslaugos teikimui ir gavimui skiriamą laiką, klaidų tikimybę bei finansines išlaidas.

Projekto metu į elektroninę erdvę perkeltos ir visose šalies savivaldybėse tiražuotos 65 įvairios savivaldybių institucijų ir įstaigų teikiamos paslaugos, tad nuo šiol visas svarbiausias savivaldybių paslaugas galima užsisakyti internetu. Įdiegti sprendimai užtikrina patogų ir lengvą savivaldybių paslaugų gavimą gyventojams, verslui, užsienio piliečiams, o taip pat didina savivaldybių institucijų, įstaigų ir įmonių veiklos skaidrumą bei efektyvumą.

Projektą vykdo Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija kartu su partneriais – Lietuvos savivaldybių asociacija ir Informacinės visuomenės plėtros komitetu prie Susisiekimo ministerijos.
Projektas „Centralizuotas savivaldybių paslaugų perkėlimas į elektroninę erdvę” įgyvendinamas ir finansuojamas pagal 2007-2013 metų Ekonomikos augimo veiksmų programos 3 prioriteto „Informacinė visuomenė visiems” priemonę Nr.VP2-3.1-IVPK-08-V „Elektroninės valdžios paslaugos savivaldybėje”.

www.vrm.lt

Leave a Reply