Prokurorai tirs TS-LKD lyderio sutuoktinės A.Landsbergienės galimai valstybei žalingą veiklą ir sandorius

Vilniaus apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyrius tirs konservatorių lyderio Gabrieliaus Landsbergio sutuoktinės Austėjos Landsbergienės valdomų darželių veiklą bei ja galimai padarytą žalą valstybei.

landsbergienė-334x220
Facebook nuotr.

Apie pradėtą tyrimą “Dėl galimos žalos valstybės interesams, prokuratūra informavo Lietuvos socialdemokratų partiją, reaguodama į jos anksčiau pateiktą prašymą, pirmadienį pranešė LSDP informacinis centras.

Pasak pranešimo, prokurorai pradėjo rinkti medžiagą dėl A.Landsbergienės valdomuose darželiuose „Vaikystės sodas” pakeltų mokesčių po to, kai Vilniaus savivaldybės miesto meras Remigijus Šimašius paskelbė apie ketinimus skirti papildomas lėšas vaikams, lankantiems privačius darželius.

“A. Landsbergienės valdomuose darželiuose mokesčiai buvo staiga pakelti kaip tik analogiška suma, kokią skyrė Vilniaus miesto savivaldybė. Viešoje erdvėje buvo įvertinta, kad tokiu būdu privatus Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininko šeimos verslas paremtas puse milijono eurų”, – teigiama pranešime.

Jame taip pat primenama, kad Seimo LSDP frakcija paprašė prokurorų įvertinti, kaip lengvatinėmis sąlygomis A. Landsbergienės privačiai „Karalienės Mortos mokyklai” buvo išnuomotos „Lietuvos energijos” įmonių grupei priklausančios bendrovės „NT valdos” patalpos Vilniaus senamiestyje, Gervėčių g. 4.

Be to, socialdemokratai siūlo prokurorams atkreipti dėmesį ir į kitus TS-LKD pirmininko sutuoktinės A.Landsbergienės bei valstybės įmonės „NT valdos” susitarimus.

“Valstybės įmonė „NT valdos” yra įsipareigojusi sostinės senamiestyje valstybei priklausančioje žemėje pastatyti naują pastatų kompleksą, pritaikytą privačiai A. Landsbergienės veiklai. Energijos įmones aptarnaujanti „NT valdos” investicijos į privačios mokyklos statybas sieks 7 mln. eurų su PVM. Nerimą LSDP nariams kelia ir tai, kad valstybės įmonė lėšas šiam projektui ketina skolintis”, – pažymi LSDP.

faktai.lt

 

Leave a Reply