R.Šimašiui nurodyta, kad jo sandėris su D.Mockumi dėl Vilniaus baseino statybos yra atvirai korupcinis ir naikinamas

Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) nurodė nutraukti Vilniaus miesto savivaldybės administracijai jos skelbtą konkursą statyti baseiną Vilniuje.

1simasius

Savivaldybė buvo paskelbusi konkursą statyti sporto paskirties pastatą – baseiną, Vilniuje, S. Nėries gatvėje. Buvo paskelbtas „supaprastintas ribotas konkursas“, ir nurodyta, kad Vilniaus miestas už darbus mokės ne daugiau kai3 3 mln. eurų (su PVM).

Pirkimas finansuojamas ES lėšomis. Buvo sudaryta viešojo pirkimo komisija, konkurso sąlygos patvirtintos Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto departamento direktorės 2015 m. gruodžio 18 d.

VPT kreipėsi į perkančiąją organizaciją su prašymu paaiškinti, kaip buvo apskaičiuota baseino vertė. Komisijos pirmininkas paaiškino, kad ji buvo apskaičiuota remiantis Kūno kultūros ir sporto departamento 2015-08-11 raštu, kuriame nurodyta, jog yra svarstomos dvi alternatyvos dėl baseino statybos Vilniaus mieste, viena iš jų Pirkimo Nr. 1 objektas, kurio preliminari vertė – 3-4 mln. Eur.: 40 % projekto vertės įsipareigoja skirti perkančioji organizacija, likusi dalis (1,8 – 2,4 mln. Eur) turėtų būti dengiama valstybės investicijų programų lėšomis. Kitų dokumentų ar informacijos dėl Pirkimo vertės apskaičiavimo perkančioji organizacija VPT nepateikė.

VPT nurodė, kad perkančioji organizacija objekto vertę apskaičiavo nesivadovaudama Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatomis, nes prieš konkursą nesiėmė veiksmų įsitikinti ar suplanuotos lėšos – 3.000.000,00 Eur su PVM atitinka rinkos kainas, remiantis, pavyzdžiui, skaičiuojamosiomis kainomis, panašių pirkimų praktika, rinkos ir kitais tyrimais.

visas straipsnis Laisvame laikraštyje 

Leave a Reply