R.Tuminas: kodėl kurstome vienas kitą ir niekiname?

Print Friendly, PDF & Email

“Teatro žmogaus” premiją Rusijoje gavęs, šiuo metu Maskvos J.Vachtangovo teatrui vadovaujantis Lietuvos režisierius Rimas Tuminas, kalbėdamas apie įvykius Ukrainoje, ragina “išgirsti taikos garsą”, o ne palaikyti kurią nors pusę.

Tai režisierius pareiškė interviu pagrindiniam naujienų portalui, kuris pavadintas “Rusijoje grasinimų sulaukęs režisierius R. Tuminas: jei man kas nors nutiktų, esu tam pasiruošęs”

tuminas1-320x210“Visi tie žmonės norėjo pasakyti vienintelį dalyką, kad jie puikiai supranta, kas vyksta Ukrainoje, ir jie atgailauja už tuos įvykius. Jie ne priešai, jie tik žmonės, kurie meldžia taikos. Mums reikėtų išgirsti tos taikos garsą, o ne palaikyti kokią nors pusę”, – sakė režisierius komentuodamas jo vadovaujamo teatro aktorių gauto apdovanojimo proga lietuviškai sudainuotą ariją “Dangus tau dovanojo aukštį” iš miuziklo Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės legenda.

R.Tuminas taip pat pasisakė prieš kurstymą ir vienas kito niekinimą.

“Teatralai įrodė nenorintys nei prieštaravimų, nei karo. Ta daina buvo skirta, matyt, ne man. Ir ta garbė buvo skirta ne man. Aktoriai išdainavo ir savo, ir mūsų skausmą. Skausme visi kilo iš savo vietų. Tai buvo himnas taikai, žmogui. Tai ką mes darome, kodėl mes kurstome vienas kitą ir niekiname?”, – sakė Maskvoje dirbantis Lietuvos režisierius.

63 metų Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, Vilniaus Mažojo teatro įkūrėjas R.Tuminas J.Vachtangovo teatrui vadovauja nuo 2007 metų. Iš viso jis yra pastatęs daugiau nei 40 spektaklių, kurie buvo rodomi visame pasaulyje.

Lietuvoje karo isteriją palaikantys propagandistai Vikipedijoje skelbia, kad “2015 metais R.Tuminas savo pasisakymais TV eteryje atvirai palaikė Rusijos okupacines pajėgas Ukrainoje”.

faktai.lt

Šauksmas

Leave a Reply