Ramūnas Karbauskis: Karas, kuriame nebūna pralaimėjusių… Aš jame dalyvauju…

Visiems skaudu skaityti apie jaunus vaikinus žūstančius auto įvykiuose. To priežastis jau nebe „karas“ keliuose, o alkoholis, kurio aukomis tampa vis jaunesni žmonės. Neseniai plačiai aprašyta, kaip tvenkinyje nuskendo automobilis su trimis žmonėmis, du iš kurių – nepilnamečiai. Ten pat primenama apie panašų įvykį, kuriame žuvo penki nepilnamečiai. Jau nieko nebenustebinsi, jog daugumos savižudybių, avarijų, nelaimingų atsitikimų, ligų priežastis – alkoholis.
Kyla paprastas klausimas: Kiek dar turi žūti, nusižudyti, mirti nepilnamečių, kad mes suvoktume, jog didžiausias mūsų visuomenės, šalies priešas – alkoholis?

Metas tai sustabdytiNejau dabar vyraujantis ciniškas požiūris, jog alkoholio akcizai yra valstybės ekonominio stabilumo garantas, nugalės prieš šimtus tūkstančių pražuvusių, suluošintų žmonių, prieš tūkstančius pragertų vaikų, milijardus, išleidžiamus alkoholio poveikio ligoms gydyti?
Nesu naivus, suprantu, jog Premjerui, Vyriausybei, Seimui, tai visiškai nerūpi. Šalia jų nuolatos būriuojasi alkoholio pramonės lobistai. Vienintelis žmogus, į kurio sąžinę dar galiu apeliuoti – Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Prezidente, jūs žinote, kad Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė, jog Lietuva yra trečia pasaulyje pagal alkoholio suvartojimą, tame sąraše pralenkusi net Rusiją. Gal, Jūsų karingas tonas būtų naudingesnis šioje temoje, kad politikai suvoktų savo atsakomybę už alkoholio keliamas grėsmes tautos egzistensijai?
Jei Jums, ar dar kam nors iš valdančiųjų, reikėtų pasiūlymų, patarimų, ilgametės patirties, tikrai ateisime į pagalbą, nes alkoholis gali pražudyti mūsų valstybę greičiau, nei kokie išorės priešai.
Šiame kare dalyvauju nuo jaunystės, kai apsisprendžiau niekada gyvenime nevartoti alkoholio. Dabar galiu savo pavyzdžiu jaunimui parodyti, jog blaivybė yra užtikrintas kelias į pilnavertį, sėkmingą gyvenimą. Kartu su blaivybės pergalėmis Mažojoje kultūros sostinėje Naisiuose, kartu su planais frontą prieš alkoholį išplėsti visame Šiaulių rajone, mes norime, jog į šią kovą pakiltų visa Lietuva.
Tai šventas karas, kuriame nebūna pralaimėjusių. Jame laimi visi, kurie myli savo šalį ir joje gyvenančius žmones.

Ramūnas Karbauskis

P.S.

Šauksmas redakcija rekomenduoja Autorius kurių pagalba galima būtų šio žalingo įpročio atsikratyti:

Vladimiras Ždanovas – alkoholis, narkotikai, tabakas

KUR EINAME: šokiruojantys faktai apie alkoholį. Psichiatro Aurelijaus Verygos paskaita

Šauksmas

 

Leave a Reply