Ramzanas Kadyrovas: Achmedą Čatajevą teroristu padarė Austrija, Gruzija ir Turkija

Šiandien Austrijos dienraštis Krone rašo apie Stambulo teroristą, kurį, kaip pasakė Ramzanas Kadyrovas, „iš eilinio bandito Austrija, Gruzija ir Turkija padarė teroristu.“

Istanbul-Terror_Oesterreich_traegt_Mitschuld-Schwerer_Vorwurf-Story-518600_630x356px_3575d47a01852e9b895c6fba2ca121f5__kadyrow-tschatajew_1-s1260_jpg

Ramzanas Kadyrovas, šiuo metu einantis Čečėnijos respublikos vadovo pareigas, savo Instagram puslapyje atsakė į dviprasmiškas užsienio spaudos antraštes dėl „čečėnų pėdsako“ Stambulo teroristiniame akte, priminęs apie atakos organizatoriaus Achmedo Čatajevo biografiją. Iš Rusijos jis išvažiavo būdamas eiliniu banditu. Išaugino ir padarė jį teroristu Austrija, Gruzija ir Turkija, – rašo Kadyrovas. – Austrijos pilietis, turi Gruzijos piliečio pasą, asmeniškai pažįstamas su Saakašviliu.

13 metų su Čatajevu turėjo reikalą Belgijos, Švedijos, Bulgarijos, Ukrainos, Gruzijos, Turkijos specialiosios tarnybos … Visur žalia šviesa!“

Čečėnijos vadovas priminė, kad senai buvo paskelbta Čatajevo federalinė paieška, jis ne kartą buvo sulaikomas užsienio valstybių specialiųjų tarnybų, bet kiekvieną kartą buvo atsisakoma jį išduoti, nes Čatajevas gavo politinio pabėgėlio statusą.

Kadirovas papasakojo, kad du kartus, asmeniškai ir per savo atstovą, kreipėsi į Turkijos VRM vadovą su informacija apie pavojų, kylantį visų pirma pačiai Turkijai iš teroristų, įsikūrusių šioje šalyje. Abu kartus jis gavo patikinimą apie tai, kad klausimas dėl jų ekstradicijos bus išspręstas ir abu kartus pažadas buvo nevykdomas.

„Jeigu Turkijos valdžioms reikalingi duomenys apie teroristus, eilinį kartą juos įvardinu, Užsirašykite! Tarchan Gazijev, Achmad Umarov, Achmad Patajev, Širvani Basajev, Machran Saidov, Rizvan ir Usama Jakubovy, Aslanbek Vadalov, Movsar Čatajev, Hadi Alaschanov, Rustam Naurbajev, Širvani Basajev, jų idėjinis globėjas Movladi Udugov“, – rašo Čečėnijos respublikos vadovas.

Kadirovas pabrėžė, kad jeigu Čatajevo dalyvavimas teroro akte Stambule pasitvirtins, tai atsakomybė turi nešti „Vakarų, Gruzijos ir kitos specialiosios tarnybos“, kurios „išaugino Čatajevą“.

Krone rašoma, kad Čatajevui buvo suteiktas prieglobstis Austrijoje nuo 2010 metų rugsėjo mėnesio. Jis gyveno Vienos savivaldybėje ir gaudavo iš jos po 837,76 eurus per mėnesį. Per aštuonerius metus jis Austrijos mokesčių mokėtojams kainavo daugiau negu 80.000 eurų.

A.L.

Šauksmas

Leave a Reply