Readmisijos sutartis su Turkija pasirašyta, o broblemos liko. Trumpa apžvalga

Nuo šio sekmadienio veikia ES readmisijos sutartis su Turkiją, kad sustabdyti pabėgėlių srautą, bet skepticizmo dėl šios sutarties Europoje vis daugiau. Paisigirsta vis daugiau balsų tvirtinančių, kad ši sutartis yra žalinga Europai ir tėra figos lapelis, skirtas pridengi nuogos ES karalienės Angelos Merkel gėdą.

Experten_warnen_vor_neuer_Welle_des_Terrorismus-Gefahr_steigt-Story-501791_630x356px_b160d5e59a596bcfde71b1f7f4c895d4__is-experten-s1260_3_jpg

Austrijos dienraščio Krone apklausa parodė, kad dauguma austrų abejoja dėl readmisijos pakto. Tiktai 24% respondentų mano, kad sutartis „gana daug žadanti“. 67 procentai „negali  prisijungti prie šios nuomonės.“

Bavarijos finansų ministras Markus Söder įspėja, kad sutartis su Turkija yra pavojinga dar ir dėl masinės imigracijos „daugybės, daugybės kurdų“ dėl numatomo Turkijos bevizio režimo su Europa.

Turkų policija ir armija vykdo smurtą (genocidą P.G.) prieš kurdus. Turkija tai pateisina kova su terorizmu. Kurdų gyvenvietė apšaudomos artilerijos, blokuojamos.

Nepaisant pasirašytos sutarties šimtai pabėgėlių pasiekia Graikiją. Pirmadienį iš Lesbo ir Chioso salų buvo atvežta daugiau negu 2000 migrantų į Pirėjo ir Elevsino uostus, pranešė graikų televizijos kompaniją ERT. Jau daugiau negu 50 000 pabėgėlių susikaupė Graikijoje. Bavarijos finansų ministras Söder pateisina valstybių sienų uždarymą.

0,,19112982_303,00

Italija bijo pavasario

Uždarus balkanų maršrutą, migrantai gali skverbtis per Italiją, rašoma die Zeit.

“Tūkstančiai žmonių būriuojasi Brundizijaus uoste”, rašoma laikraštyje. Visi jie atplaukė iš Albanijos ant surudijusių baržų per Adrijos jūrą Apulijos kryptimi.

Nuo Balkanų maršruto iš Graikijos uždarymo momento Romoje auga baimė, kad ims didėti pabėgėlių srautai maršrutu per Albaniją ir Adrijos jūrą ir per Viduržemio jūrą Lamperūzos keliu.

Ilgą laiką premjeras Matteo renci džiaugėsi kartu su Merkel, kad pabėgėliai yra didelė laimė ir sakė, kad „Italijai tiesiog pasiekė, kad tai turi būti pasididžiavimas.“ Panašu, kad pas arogantišką Iitalijos premjerą Matteo renci jau pilnos kelnės šios “laimės ir pasididžiavimo”, o jo optimizmas išnyko.

Šiais metai į Italiją iš Libijos jau atplaukė 13.000 migrantų, kas žymiai daugiau, negu pernai. Tarp atvykusių nebuvo sirų, o atplaukė ekonominiai migrantai iš Nigerijos, Gambijos ir Senegalo.

ES užsienio reikalų ministrės Frederika Mogerini duomenimis Libijoje yra susikaupę 450 000 afrikiečių, kurie artimiausiu metu ketina vykti į Europa. Tikimybė, kad visi jie vyks į Italiją Italijos UR ministro Andželino Alfano nuomone „ypatigai didelė“. Italijos padėtis gali tapti dar sudėtingesnė negu buvo. Italija turi dar mažiau šansų apsaugoti savo pakrantę nuo migracijos iš Libijos ir yra šiuo metu net blogesnėje padėtyje, negu Graikijos, nes kitoje Egėjo jūros pusėje pas Graikija yra Turkija, o pas Italus – sunaikinta valstybė Libija.

fluechtlingspolitik-italien-europa-fluechtlinge-3

Italijos premjeras Renci turi dar ir kitą problemą su ES. Italijoje ES projektas – vis mažiau populiarus. Tik ką paskelbti apklausos rezultatai rodo, kad mažiau negu 33% italų pasitiki ES. Jau dabar beveik 50 procentų rinkėjų į ES žiūri „atvirai skeptiškai“.

Antplūdis migrantų į Graikiją nemažėja, nežiūrint į sutartį su Turkija.

Graikijos valdžia paskelbė, kad nežiūrint į kovo 20 dieną įsigaliojusią ES sutartį su Turkija, į Egėjo jūros salas jau atvyko daugiau negu 1600 pabėgėlių. Kol kas čia nėra ir Briuselio žadėtų policininkų ir kitų pareigūnų. Kovo 21 dieną 830 žmonių atvyko į Chios salą ir beveik 700 – į Lesbo. Tokiu būdu, antplūdis nemažėja, pažymi Atėnai. ES žadėjo skirti 2300 pareigūnų ir policininkų, kad spręsti migracijos krizę, bet ligi šiol nei vienas iš jų neatvyko.

DW duomenimis pernai į Vokietija atvyko 1,14 migrantų. Die Welt padėjo klaustuką ties šiuo skaičiumi, nes apie 350000 tūkstančių migrantų nežinia kur dingo ir nežinia kuo jie užsiima.

Readmisijos sutartis su Turkija neišsprendžia terorizmo problemos

Šiuo metu milžiniškas Sirijos ir Irako teritorija valdo „Islamo valstybė“. Migruojantys iš šių teritorijų teroristai pernai įvykdė 70 teroristinių aktų 20 valstybių, kurių metu žuvo 1200 žmonių ir daugiau negu 1700 žmonių buvo sužeista, pranešma šiankien Austrijos dienraštyje Krone.

Niekas negali garantuoti, kad Europa negaus šitų IS teroristų „sirų“ mainais už „nekokybiškus“ pabėgėlius ir Pakistano ir Afganistano.

Šios apžvalgos autoriaus nuomone, didžiausia ES problema šiandien yra Merkel su jos „Atvirų durų politika“. Jeigu Vokietija nepašalins šios nusikaltėlės (pažeidusios Dublino, Šengeno, ES susitarimus dėl sienų apsaugos ir migracijos) iš valdžios, Vokietijos tikrai laukia šiemet 6,4 milijono migrantų ir valstybės krachas. Dauguma ES valstybių atsisakė priimti pabėgėlius, todėl visa ši pabėgėlių lavina užgrius ir sunaikins būtent Vokietiją.

Petras Gulbinskas

Šaiksmas

Leave a Reply