Rotšildas papasakojo apie pasaulio Centrinių bankų globalų finansinį eksperimentą

Žmonija gyvena globalaus finansinio eksperimento sąlygomis, kurį atlieka pasaulio centriniai bankai, pareiškė RIT Capital Partners fondo vadovas Džeikobas Rotšildas.

44551_800

Savo laiške RIT Capital Partners fondo klientams Džeikobas Rotšildas parašė: „Šešių mėnesių bėgyje mes stebime, kaip centriniai bankai tęsia be abejo stambiausią pasaulio istorijoje monetarinės politikos eksperimentą.“

„Mes atsidūrėme neištyrinėtuose vandenyse, kurių elgesį neįmanoma nuspėti. To priežastimi tapo ypač žemos procentinės normos, 30% vyriausybinių kreditinių įsipareigojimų parduodami su neigiamu pelningumu“.

Tarp destabilizuojančių faktorių Rotšildas įvardino Didžiosios Britanijos sprendimą išeiti iš ES, JAV prezidento rinkimus, BVP augimo sulėtėjimą ir Kinijos ekonomikos „neskaidrumą“.

Jo žodžiais, RIT Capital Partners investicijos į akcijas ir obligacijas buvo sumažintos, o į brangiuosius metalus padidintos. Jis pažymėjo aukso preferenciją prieš dolerį. Jo žodžiais RIT fondas investicijas į akcijas sumažino nuo 55% iki 44%, dalis aktyvų Svarais sumažėjo iki 25%. Aukso ir brangiųjų metalų dalis iki birželio pabaigos buvo padidinta iki 8%.

Fondo vadovas Džeikobas Rotšildas pažymėjo, kad investuotojams būtina susikoncentruoti siekiant išsaugoti kapitalą, o auksas yra vienas iš tokių instrumentų.

Šauksmas

Leave a Reply