Rusai atakuoja teroristus, JAV – ligonines ir elektrines

Tuo metu, kai Rusijos karinės oro pajėgos atakuoja teroristų bazes, ginklų fabrikus, komandinius punktus, JAV tęsia gyvybiškai svarbių civilinių objektų atakas.

1_49Karo korespondentas Safaras Džulani pranešа iš Sirijos, kad 2015 sapalio 17 dieną JAV karo aviacija bombardavo Sirijos gyvenamąsias vietoves Mareaa, Tel-Šair ir Raian (provincija Aleppo).

3_36
JAV bombarduoja Aleppo elektrinę

Raian apylinkėje eilinį kartą buvo bombarduoja elektrinė, tiekianti elektrą į stambiausią Sirijos miestą Aleppo. 2015 spalio 10 dieną JAV karinių oro pajėgų lėktuvai jau bombardavo šį objektą ir sunaikino transformatorinę pastotę, palikę be elektros didelę Aleppo miesto dalį.

https://youtu.be/jqQp4YuIiFg

Civilinių objektų bombardavimą Aleppo mieste keregavo ir vykdė videofiksaciją metu amerokos bepilotis aparatas MQ-1 °C Grey Eagle. Tai patvirtina, kad JAV aviacija kryptingai griauna civilinės infrastruktūros objektus, o ne atakuoja teroristus.

Tai ne pirmas atvejis kai JAV aviacija atakuoja civilinius objektus: ligonines, mokyklas, mečetes. 

Tarptautinė labdaros organizacija „Gydytojai be sienų“ įsitikinusi, kad JAV karinių oro pajėgų smūgiai į ligoninę Afganistano mieste Kunduze nebuvo klaida. Šios organizacijos direktoriaus Kristoferio Stokso nuomone, šį įvykį reikia ištirti kaip karo nusikaltimą. Spalio 3 d. JAV aviacijos smūgio pasekoje žuvo 22 žmonės – tarptautinės organizacijos nariai ir pacientai. Apie tai praneša RT, cituodama Associated Press.

2113565

Ženklus, taškinis ligoninės sugriovimas rodo, kad tai ne klaida. Ligoninei teko keli smūgiai“. Bombardavimas, Stokso žodiais, tęsėsi virš valandos, nepaisant signalų JAV, NATO ir Afganistano kariuomenei nutraukti bombardavimą.

Kristoferis Stoksas pabrėžė, kad reikalauja nepriklausomo tyrimo dėl ligoninės užpuolimo. „Gydytojai be sienų“ organizacija nori aiškumo, nes faktai rodo į rimtą tarptautinės humanitarinės teisės pažeidimą.

P.G.

Šauksmas

 

 

Leave a Reply