Rusijos atominės energetikos šuolis

Print Friendly, PDF & Email

 Rusija pagaliau sukūrė branduolinį reaktorių, kuris dirbs visiškai nauju principu. Naudojamas kuras bus nebe deficitinis uranas U235, bet atidirbusių atominių elektrinių  urano atliekos. Nafta tampa antraeile žaliava. Rusija vėl kėsinasi į susiklosčiusią žemės resursų globalinę valdymo tvarką, tuo pačiu mesdama labai didelį iššūkį. Galima pasakyti, Putinas visiškai nutrūko nuo grandinės ir nebegerbia senojo elito globalistinės pasaulinės tvarkos, tikėkimės arabų šalims tai kainuos mažiau kraujo, o JAV geopolitiniai interesai nebebus tokie beribiai.

Prasidėjo statyba eksperimentinės gamyklos, kuri gamins kurą pasaulyje pirmam bandomajam reaktoriui,kurio veikimo principas – greitųjų neutronų reaktorius su sunkaus skysto metalo temperatūros perdavimu. Projektas pavadintas”Proveržiu”.

Tvirtinama, kad jis bus tikras atradimas visam pasauliui ir pakeis ateities energetiką. Panaudotas branduolinis kuras bus perdirbamas į “tabletes”, kurias ir naudos naujasis Rusijos reaktorius.

80887 branduolinis reaktorius

Apie projekto statybos pradžią Tomske paskelbė generalinio direktoriaus pavaduotojasViačeslav Peršukov. Tą jis padarė valstybinės korporacijos«Rosatom» , pirmojo visos Rusijos jaunųjų mokslininkų forumo U-NOVUS plenarinio posėdžio metu.

“Kas liečia novatoriškus projektus, ten yra jau keletą kartų skambėjo žodis „proveržis“, proveržis yra, jis taip ir vadinamas – projektas “Proveržis”. Tai naujos formos atominės energetikos kūrinys,su greitais reaktoriais iruždaru kuro ciklu. Mes įgyvendinsim šį projektą Tomske CXK ir iš esmės mes tai jau pradėjome realizuoti kapitalinės statybos lygyje, tai prasidėjo prieš keletą dienų“,–   sakė ViačeslavasPeršukov.

Naujausio kuro gamybos įmonę planuojama paleisti 2017 m., kad iki paleidžiant reaktorių “Brest-300 “jau būtų paruošta pirma naujo kuro įkrova. “Brest” turėtų pradėti darbą jau 2020 metais. Ir jau 2022 metais bus paleistas kuro perdirbimo modulis, technologiją be atliekų ir uždarą ciklą.

Įprastinis reaktorius dirba su mažai prisotinto uranu- po to lieka daug branduolinių atliekų, kurios kelia rimtų aplinkosaugos problemų ir reaktoriaus efektyvumas yra toli gražu ne idealus. Pasaulyje jau yra 345000 tonų branduolinių atliekų, įskaitant 110000 tonų Jungtinėse Amerikos Valstijose. Tuo pačiu perdirbimo technologijos yra tik pas Rusiją ir Prancūziją.

Brest-300 yra uždarojo tipo, ketvirtosios kartos branduolinis reaktorius. Jis leidžia įgyvendinti atliekų neturinčią, branduolinės energijos gamybą. Ir tai pilna to žodžio prasme taikus atomas.Turint tokį reaktorių, neįmanoma  sukurti branduolinį ginklą, taigi tokia technologija galima teikti eksportui be apribojimų. Kuro tokiam reaktoriui jau yra paruošta pakankamai: pagal fizikos ir matematikos mokslų daktaro A. Kriukovo žodžius, per 60 metų AE darbo, pas mus jau susikaupė kuro perdirbimui keliems šimtams metų.

c2169fd8faa31778671f7e994ee8 reaktoriaus schema

Gamykla Tomsko regione ir yra skirta perdirbti branduolines atliekas į specialias “tabletes”, kurios tinkamos deginti reaktoriuje “Brest-300”. Visa tai yra dalis, precedento neturinčio pasaulinėje praktikoje projektas “Proveržis”, kuriuo tikrai galima didžiuotis. “Proveržis” gali išspręsti eilę svarbiausių pasaulinių didelių problemų: nuo branduolinių atliekų saugojimo iki artėjančios energetikos krizės.

Be to, uždarojo ciklo perdirbimo ir beprecedentinės galios, rusiškas naujos kartos reaktorius turi ir precedento neturintį saugumo lygį. Netgi per kritinio lygio diversinio pobūdžio avariją,sugriaunant reaktoriaus pastatą, korpuso dangtį negalėspasklisti radiacija, kuri pareikalautų gyventojų evakuacijos ir paliktos izoliuotos teritorijos, kaip pavyzdžiui ,liūdnai pagarsėjusio Černobylio avarijos metu.

http://cont.ws/post/80887

https://hi-tech.mail.ru/news/rissian-brest-300-nuclear-reactor.html

http://politikus.ru/industry/47221-rossiya-sovershila-yadernyy-proryv.html

http://vg-news.ru/n/113714

http://vistanews.ru/nauka/2851-rosatom-rossiya-sovershila-yadernyy-proryv.html

 vertė ir komentavo

Egidijus Baltušis

Šauksmas

Leave a Reply