Rusijos televizija pati saugo Lietuvos informacinę erdvę nuo savo galimai netinkamos informacijos skleidimo

Print Friendly, PDF & Email

Buvo skelbta, kaip kovo 15 d. per kabelinę „Teo“ televiziją Rusijos „NTV Mir Lithuania“ kanalo savaitės apžvalgos įvykių laidą „Šiandien“ žiūrėję žiūrovai susidūrė su tiesiogine cenzūra, kuri pradėta taikyti Lietuvos gyventojams.

Vos prasidėjus reportažui apie Lietuvą, kuriame buvo rodoma Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, stebinti karinius manevrus mūsų šalyje, reportažas 10-iai minučių buvo staiga nutrauktas ir žiūrovai tegalėjo tematyti tokio turinio lentelę:

cenzura_45231657

Visą reportažą, kuris buvo uždraustas žiūrėti Lietuvos žiūrovams, nuo 12 minutės galite pamatyti čia:

https://youtu.be/4PGZqpUSWLw

Vėliau „Teo“ atstovai informavo, kad tai atsitiko be jų žinios, tiesiog toks signalas su tokio turinio vaizdu atėjo iš palydovo.

„NTV Mir Lithuania“ informacinės programos retransliacija su informacine lentele, kurią matė „Teo“ ir visų kitų mokamos televizijos operatorių klientai, atėjo kartu su kanalo signalu per palydovą“, – paskelbė „Teo“ atstovas.

Lietuvos radijos ir televizijos komisijos (LRTK) atstovė informavo, kad apie šį incidentą komisija žinojo.

„LRT komisija matė ir tyrė šį reikalą. Čia yra transliuotojo veiksmas. Įdomiausia, kad komisijos sprendimas nebegalioja dėl jų transliacijų stabdymo. Galbūt jie taip reaguoja į mūsų sprendimus, kad nebūtų platinama ta draudžiama informacija, kuri kursto neapykantą ar karą“, – sakė LRTK atstovė.

Ekspertai.eu paklausė, ar galima teigti, kad patys Rusijos televizijos transliuotojai dėl viso pikto užsiima savicencūra, saugodami Lietuvos informacinę erdvę nuo galimai netinkamos informacijos?

„Tikriausiai taip, aš nežinau jų motyvų“, – atsakė LRTK atstovė.

Ekspertai susisiekė su „NTV Mir Lithuania“ kanalo atstovu Rygoje. Jis pripažino, kad apie šį įvykį žinojo, tačiau daugiau informacijos suteikti atsisakė.

„Oficialus mūsų atsakymas – mes nieko nekomentuosime“, – sakė „NTV Mir Lithuania“ atstovas.

Šaltinis: ekspertai.eu

Šauksmas

 

Leave a Reply