Sarracinas: ES – chaosas ir perspektyvų nebuvimas

Thilo Sarracinas – buvęs Bundesbanko valdybos narys, buvęs politikas, bestselerių  (“Deutschland schafft sich ab”, “Der neue Tugendterror”, “Wunschdenken – Europa, Währung, Bildung, Einwanderung – warum Politik so häufig scheitert”) autorius pareiškė, kad ES jam daro „įspūdį chaoso ir perspektyvų nebuvimo“. Jo nuomone Vokietijos kanclerė Angela Merkel įsileido per daug migrantų į šalį ir tai paskatino Britanijos Brexit.

aae42835629aa18a32c2856ff81c6b5c__bestseller-autor--s_1260_jpg_1432232_1164

„Jeigu krepšyje yra kelios supuvusios trešnė, jūs neperkate viso krepšio.“ – pasakė Sarracinas. Taip pasielgė britai su ES, kurioje per daug tokių supuvusių uogų. Pagrindinės iš jų – migracija ir euro. Sarracinas pažymėjo Graikijos skolų problemą. „Britai matė, kad Vokietija moka už graikus“, o dabar reikės mokėti ir už kitus: italus, ispanus, prancūzus.

ES – anti istorinis kičas“

Sarracino nuomone, Britanijos pavyzdžiu paseks ir kitos ES valstybės, jeigu nebus išspręsta imigracijos problema. „Aš tikiu į nepriklausomas nacionalines valstybes, ar jos būtų mažos, ar didelės. Jos tarpusavyje jungsis įvairia forma“. Ne ES, Sarracino nuomone, užtikrina valstybių saugumą, o NATO. Su saugumu ES neturi nieko bendro, ir nuomonė, kad saugumą užtikrins vis didesnė integracija autoriaus nuomone yra „anti istorinis kičas“.

Vokietijos Statistikos žinyba pranešė, kad 2015 metais į Vokietiją atvyko 2.14 milijonai žmonių. Tai 672000, arba 46 procentai daugiau negu 2014 metais.

A.L.

Šauksmas


Leave a Reply