Sebastiano Kurz nuomone Brexit nulėmė migracijos klausimas

 

Austrijos užsienio reikalų ministras Sebastian Kurz mano, kad Brexit rezultatus nulėmė „migracijos klausimas“. Krone jis pasakė: „Europoje tai negali tęstis, kaip anksčiau“. „Imigracijos klausimas tapo pagrindine referendumo tema. Tai parodo, kad migracijos problemos-tai pagrindinis stabilumo Europoje klausimas. Neribojama migracija ir ES neveiksnumas ne tiktai destabilizavo Šengeno, bet ir pačios Europos Sąjungos pamatus“. Ministras neatmeta Brexit domino efekto. Jis pasakė: „Jeigu jūs tikite, kad viskas gali veikti, kaip anksčiau, negalima atmesti domino efekto. Didžiausias nepasitenkinimas yra, pavyzdžiui, dėl didelės migracijos ir kitose valstybėse: konkrečiai dėl ES reakcijos nebuvimo į pabėgėlių krizę“.

Nach_Brexit-Votum_DIESE_EU_ist_am_Ende!-Kurz_fuer_Veraenderung-Story-516829_630x356px_700e55bd6f8f150ef414072597c2e212__kurz_story2_jpg

 

Užsienio reikalų ministras nori „kompetencijos valymo“ Briuselyje. ES, jo nuomone, turi skirti dėmesį „dideliems klausimams“, bet nesikišti į „smulkus klausimus“, juos palikti spręsti valstybėms ir regionams.

Kurz reziumuoja: „greitais pokyčiais dar galima užgesinti gaisrą. ES turi būtį sukurta. Kiekvienas kas už Europą turi būti būtinų pokyčių vykdytoju“.

Šauksmas

Leave a Reply