Šešios ES valstybės, kurios gali sutrukdyti ES susitarimui su Turkija

Ne visos ES valstybės yra pasiruošusios palaikyti Briuselį sandoryje su Turkija dėl migracijos ribojimo. Jeigu vienų valstybių netenkina žmogaus teisių padėtis Turkijoje, tai kitos būkštauja dėl to, kad padėtis su pabėgėliais taps dar sudėtingesne.

1296964740

Nepaisant to, kad ES valstybių siekis yra bet kokia kaina sumažinti migraciją, ne visos ES narės pasiruošusios paremti siūlomą susitarimą tarp ES ir Turkijos, pagal kurio sąlygas Turkija nelegalius migrantus iš Graikijos keis į Sirijos pabėgėlius. Italų laikrašti „Politico“ pateikė nesutinkančių su šia sutartimis valstybių sąrašą ir išvardino nesutikimo priežastis.

Austrija. Viena skeptiškai žiūri į sutartį, bet nėra kategoriškai prieš ją. Austrijos valdžia baiminasi, kad vizų panaikinimas sukels turkų migracijos augimą į ES dėl nuolatinių žmogaus teisių pažeidimų pačioje Turkijoje.

Bulgarija. Sofija baiminasi, kad Turkija sustabdys pabėgėlių maršrutą per Egėjo jūrą. Tokiu atveju migrantai gali keltis į Europą per Juodąją jūrą – tiesiai prie Bulgarijos krantų, kas, natūralu, netenkina šios valstybės.

Kipras. Šiaurinė Kipro dalis yra okupuota Turkijos 1974 metais, o pati Ankara nepripažino Kipro. Tai kelia abejones ar Nikozija darys nuolaidas dėl ES vizų liberalizavimo su Turkija.

Prancūzija. Fransua Olandas ne kartą yra pareiškęs, kad vizų apribojimo klausimai Turkijos piliečiams negali būti svarstomi iki tol, kol Turkija nepaiso žmogaus teisių.

Vengrija. Vengrijos premjerą netenkina pabėgėlių paskirstymo sistema, kuri nustatoma Europoje. Todėl, jo požiūriu, sandoris su Turkija neišspręs pagrindinės problemos, o tai reiškia, kad susitarimas su Ankara yra nereikalingas.

Ispanija. Turkijos veiksmai vidaus politikoje, o taip pat reguliarus žmogaus teisių ir žodžio laisvės nepaisymas, Ispanijos valdžios požiūriu, verčia abejoti dėl suderinamumo Turkijos pasiūlymų su Vakarų pasaulio vertybėmis.

Anksčiau ES susitikime su Turkija Ankara nelauktai pakeitė reikalavimus Briuseliui ir pareikalavo iš ES ne trijų, bet šešių milijardų eurų pagalbos, vizų liberalizavimo, Turkijos įstojimo į ES pagreitinimo.

Šauksmas

Leave a Reply