Šiandien estai protestuoja prieš pabėgėlių priėmimą

Šiandien Taline šimtai estų išėjo į protesto eitynes prieš pabėgėlių priėmimą. Akcijos dalyviai iš pradžių susirinko prie Vokietijos atstovybės. Ten jie pareikalavo šaukti referendumą pabėgėlių priėmimo klausimu.

tall

Pas akcijos dalyvius buvo plakatai su užrašais „Aš irgi noriu būti pabėgėliu“, „Estija tam nepasiruošusi“, „Du schaffst das nicht, Frau!“ (Tu šito nepasiklausei, ponia!) ir “Hier ist nicht dein Land, Frau!“ (Čia ne tavo šalis, ponia!).

inx675x450

Po to eisena žygiavo į Aukštutinį Taliną, kur yra Estijos parlamentas. Čia buvo pastatyti pasienio stulpų maketai, žmonės išsirikiavo į gyvą eilę, tokiu būdu manifestacijos dalyviai pasisakė už Estijos sienų apsaugą. Ten pat prasidėjo parašų rinkimas po peticija prieš pabėgėlių priėmimą. Šiai dienai daugiau negu 20 tūkstančių estų pareiškė savo neigiamą požiūrį į pabėgėlių vežimą į šalį.

Mitingas-koncertas turėtų tęstis prie parlamento iki 20:00 valandos vietos laiku. Po šio renginio susirinkusieji planuoja eiti iki Rotušės aikštės, kur bus uždegtos žvakutės ir įvyks dar vienas mitingas. Apie šiandien vykstančią akciją pranešė „Interfaks“.

P.G.

Šauksmas

Leave a Reply