Siras pabėgėlis Berlyne: 90 % migrantų – sukčiai (video)

Federalinės naujienų agentūros (FAN) specialus korespondentas paėmė interviu pas vieną iš tūkstančių pabėgėlių, esančių Berlyno stovykloje.

siriyskiy_bezhenec

Sirijos pilietis* Zachiras Badr papasakojo, kad bėgo iš IZIL užimtos teritorijos, nes bijojo dėl savo gyvybės, nors yra sunitas. Sirijoje liko trys pabėgėlio vaikai ir žmona, kuriuos jis ruošiasi atvežti vėliau, kada gaus leidimą gyventi Vokietijoje.

Mano vardas Zochir, aš iš Sirijos. Berlyne aš esu jau mėnesį ir kiekvieną dieną stebiu vieną ir tą patį – mes stovime nesibaigiančiose eilėse, kad gauti bet ką. Atėjo šalčiai, lyja, čia labai nekomfortiška. Maitina mus virtomis daržovėmis ir buterbrodais su sūriu, neskanu ir mažai. Vokiečių požiūris į mus  – blogesnis, negu į gyvulius“, – pasiskundė Zachiras Badr.

Siro žodžiais, jis anksčiau mokėsi Maskvoje, gavo povandeninio suvirinimo inžinieriaus specialybę, bet grįžęs į Siriją, pateko į pilietinio karo sūkurį.

Sirijoje visi užmušinėja visus, aš negalėjau ten likti ir pabėgau į Vokietiją. Bet čia  mūsų klausimų nesprendžia. Tegu nusiunčia mano dokumentus į teismą, tegul teismas sprendžia, kas čia turi pasilikti.

Aplink mane masė žmonių, bet ten beveik nėra sirų – čia afganai, iraniečiai, serbai, albanai, irakiečiai, negrai ir net vietnamiečiai. Jie bėgo ne nuo karo, kaip mes, sirai, o kad gautų skaniai pavalgyti ir pašalpų.

Tai siaubas! Ir jie sako žurnalistams, kad čia visi migrantai iš Sirijos. Tai nesąžininga, tai sukčiavimas, sirų čia mažiau negu 10%”, – piktinosi Zachiras.

Pabaigai Badras pasiskundė ant stovyklos personalo, kurį sudaro migrantai, o ne tikri vokiečiai. „Ten dirba pakistaniečiai, afganai, negrai – jie mūsų neapkenčia, nes galvoja, kad mes atvažiavom atimti jų pinigus ir maistą“, – pareiškė sirų pabėgėlis.

Aleksandras Ščerba

Vertėjo pastaba:

*Teroristai Sirijoje buvo užėmę 80% visos šalies teritorijos, jiems atiteko gyventojų registrai, pasų blankai, kurie Turkijoje pardavinėjami po 500 JAV dolerių už vienetą. Manau, kad A.Butkevičiaus vyriausybė, nuosekliai vykdanti lietuvių tautos genocidą, galėtų nupirkti pusę milijono Sirijos pasų blankų ir įtaisyti Lietuvos varguolius Vokietijoje. „Oriai gyvenantys“ lietuvaičiai neturės pretenzijų dėl lietaus ir neskanių daržovių su buterbrodais, bei vokiškų pašalpų, penkis kartus viršijančių jų pensijas ir atlyginimus.

Vertė Algimantas Lebionka

Šauksmas

Leave a Reply