Slovakija atsisako priimti musulmonus. Helsinkis galėjo tapti antru Kiolnu

Reaguodama į Naujametinius įvykius Vokietijoje, Slovakija atsisako priimti musulmonus. Apie tai sausio 8 dieną rašo Frankfurter Allgemeine. Slovakijos premjeras R.Fico pareiškė, kad Slovakija suteiks prieglobstį tiktai krikščionims. Jo nuomone musulmonai padarytų jo šalį tokia kaip Vokietija.

rechtsextreme-demonstrieren-in

Mes nenorime, kad Slovakijoje įvyktų tai, kas įvyko Vokietijoje“ – cituoja laikraštis Slovakijos premjero žodžius, pasakytus spaudos konferencijoje Bratislavoje. 

2015 metais iš 169 pateikusius prašymus prieglobsčiui, buvo patenkinti aštuoni iš jų. Be to Slovakija 2015 metais priėmė 149 pabėgėlius krikščionis.

Fico pasakė: „Mes daugiau nenorim teikti humanitarinę pagalbą pabėgėliams, bet savo finansinius įnašus norime orentuoti Šengeno išorės sienos apsaugai“.

Lenkijos vyriausybės vadovo pavaduotojas Petras Glinskis pasakė, kad prievarta moterų atžvilgiu Naujųjų metų naktį Kelne ir Hamburge tapo perspėjimu dėl migracijos. Lenkija dabar atrinkinės pabėgėlius po mikroskopu, pasakė jis televizijos kanalui „TVN 24“. „Mes norime padėti pabėgėliams moterims, vaikams, seneliams. Mes nematome priežasčių tam, kad priimti Lenkijoje jaunus žmones, kurie tapo Kelno didvyriais.

Lenkijos premjerė Beata Szydlo pasakė, kad „Tai, kas dabar vyksta Vokietijoje, parodo, kad problemos rimtesnės, negu Europos lyderiai neatsargiai įsivaizdavo“.

Laikraštis primena, kad Slovakija padavė ieškinį ES teismui Liuksemburge prieš ES Tarybą dėl migrantų privalomų kvotų. Tokį ieškinį padavė ir Vengrija.

Naujametinė bakchanalija, lygiai tokia pati kaip Kiolne, galėjo įvykti ir Suomijoje, Helsinkyje, irgi geležinkelio stotyje, bet neįvyko tik todėl, kad Suomijos policija sugebėjo laiku susekti pabėgėlių arabų planus ir sulaikyti nusikaltėlius.

maa- ja metsätalousministeri Petteri Orpo

Suomijos Vidaus reikalų ministras Petteri Orpo papasakojo, kad prie Helsinkio geležinkelio stoties buvo planuojama atvesti tūkstantį pabėgėlių ir vykdyti suomių moterų lytinį prievatavimą. Nusikaltimą rengė 6 irakiečiai, gyvenatys Kirkkonummi pabėgėlių stovykloje.

image

Pranešama, kad masinius lytinius nusikaltimus pabėgėliai Naujųjų metų naktį įvykdė Ciuriche ir Zalcburge.

Paruošė Petras Gulbinskas

Šauksmas

 

Leave a Reply