Socialinis dempingas. Lietuvos vairuotojų eksploatatoriams prancūzai užmaus antsnukį visam laikui

Prancūzija pagrasino nevykdyti Europos sąjungos direktyvos dėl komandiruotų darbuotojų, jeigu Briuselis neatliks „socialinį dempingą“ reguliuojančių norminių aktų reformos, sekmadienį pareiškė Prancūzijos premjeras Manuelis Valsas.

101115_fury

Buvo pateikiama šimtai argumentų, kodėl Europos parlamento ir kitų Briuselio struktūrų dykinėtojams reikia mokėti vienodus atlyginimus, neatsižvelgiant ar jie iš Lietuvos, ar iš Prancūzijos, ar Vokietijos. Nutarta, kad visi ES oligarchų tarnai turi turėti vienodo dydžio „ėdžias.“ Ir gauna jie, ir taško karališkus bonusus už tai, kad nacionalinius interesus ten pardavinėja, ir visi vienodai. Dirbantiesiems žmonėms, dalyvaujantiems realioje ekonomikoje – špyga, jie gali, pasirodo, dirbti už savo vakariečių kolonijomis tapusių šalių vergvaldžių (darbdavių) skatikus. Tokioje padėtyje buvo atsidūrę mūsų tolimųjų reisų vairuotojai, kurių įmonių savininkai dempingavo vakariečių įmones vairuotojų atlyginimų sąskaita.

Komandiruojamų darbuotojų ES direktyva buvo priimta 1996 metais siekiant sukurti vidaus rinką. Ji numato laisvo žmonių ir paslaugų judėjimo kliūčių tarp valstybių ES narių panaikinimą, o taip pat draudžia apribojimus, susietus su tautybe ar gyvenamąja vieta. Taip vadinamas socialinis dempingas iššauktas tuo, kad pagal šią direktyvą, darbuotojai gauna užmokestį pagal standartus šalių, kuriose jie laikinai dirba, bet socialines išmokas vykdo pagal jų kilmės valstybės normas.

„Šiandien Prancūzijos vyriausybė bando visus įtikinti, – ir dauguma šalių su jais sutinka, – kad reikalingi pakeitimai … kovai su socialiniu dempingu. Jeigu mūsų neišgirs, teks pareikšti, kad Prancūzija daugiau nevykdys šitą direktyvą“, – sekmadienį pareiškė Prancūzijos premjeras Valsas televizijos kanalui TV1.

Pernai sausį Vokietijoje įsigaliojo įstatymas MiLoG, įpareigojantis visų šios šalies keliais judančių, užsienyje registruotų, komercinių transporto priemonių vairuotojams mokėti 8,5 eurų minimalų valandinį atlygį (MVA). Nuo lieps 1 dienos Prancūzijoje įsigaliojo vadinamasis Loi Macron dekretas (darbuotojų komandiravimo įstatymo įgyvendinimo dekretas), kuris įpareigoja mokėti Prancūzijos nustatytą minimalią algą komandiruojamiems darbuotojams. Prancūzijoje įsigaliojusi tvarka iš esmės tokia pati, kaip ir pernai įsigaliojusi Vokietijoje. Skiriasi tik minimalus valandinis atlygis – važiuojant Prancūzijos žeme visiems samdomiems darbuotojams (taip pat ir svetimų šalių krovininio ir keleivinio transporto kompanijų vairuotojams) nuo šių metų liepos 1 d. reikės mokėti mažiausiai po 9,67 eurų valandinį atlyginimą.

Algimantas Lebionka

Šauksmas

Leave a Reply