Spiegel: Graikijos pasitraukimas iš Eurozonos neišvengiamas

Print Friendly, PDF & Email

Taip atsitiks, jei Graikijos rinkimuose laimės Syriza partija. Apie tai šiandien rašo Spiegel.

Hamburgas — Olli Rehn mano, kad Graikijos rinkimuose gali nugalėti radikalus kairysis Syriza partijos sparnas. » Ne toks velnias baisus, kaip jį piešia»,– laikraščiui Spiegel sakė buvęs ES ekonomikos ir pinigų   reikalų komisaras. «Bet kokie galimi neramumai Graikijoje negalėtų taip išklibinti Eurozonos, kaip tai buvo 2010 ar 2012-aisiais.»

olli_rehn_efe_2202Opozicijos aljansas SYRIZA – tai bažnyčia iš daugybės srovių,– sakė suomis, kuris dabar yra Europos Parlamento pavaduotojas. «Todėl išlaikyti jį vieningą šįkart bus sunku «. Tai yra viena priežasčių, kodėl Graikija reikalauja nuolaidų iš Briuselio.

Skolų nurašymo, kaip to reikalauja SYRIZA lyderis Alexis Tsipras, pasak Rehno, reikia išvengti. Tačiau ES partneriai turi padėti Graikijai sumažinti Graikijos skolų naštą. » Mes taip pat galime pasiekti, kad paskolų terminai būtų pratęsti.»

Pagal Spiegel informaciją federalinė ES vyriausybė mano, kad Graikijos pasitraukimas iš euro zonos beveik neišvengiamas, jei Tsipro vyriausybė po rinkimų netęs taupymo ir tolesnio skolos aptarnavimo politikos .

Priešingai negu anksčiau, federalinė ES vyriausybė pasirengusi leisti Graikijai pasitraukti iš Eurozonos. Kanclerė Angela Merkel ir finansų ministras Wolfgangas Schäuble ( abu iš KDP) už tai, kad šalis pasitrauktų iš bendros valiutos zonos.
Pažanga, kurios Eurozona pasiekė nuo didžiausio krizės taško 2012 — aisiais, reikšminga regioninėms vyriausybėms. Infekcijos kitoms šalims rizika laikytina ribota, nes Portugalija ir Airija laikomos reabilituotomis. Be to, Bankų Sąjunga nerimauja dėl didžiųjų bankų saugumo. Reikia atsisakyti galingo gelbėjimo mechanizmo, kuris tam saugumui kelia grėsmę.

Šauksmas

Šaltinis: http://www.spiegel.de/wirtschaft/soziales/griechenland-olli-rehn-will-schuldenlast-reduzieren-a-1011124.html

Добавить комментарий