Suomijoje dingo 2,5 tūkstančių pabėgėlių

Suomijoje iš pabėgėlių priėmimo centrų nežinia kur dingo 2,5 tūkstančių prieglobsčio prašytojų. Suomijos saugumo policijos atstovo žodžiais, didelė grėsmė yra tai, kad tarp šių žmonių daug tų, kurie atvyko su suklastotais dokumentais arba visai be dokumentų, pranešė Suomijos televizija MTVZ.

4248655

„Mano nuomone, klostosi labai rizikinga situacija: mes neturime duomenų, kas tie žmonės, kodėl jie čia atvažiavo ir iš ko gyvena, jeigu jie negavo prieglobsčio, bet nutarė pasilikti“, pasakė vieno iš policijos departamentų vadovė Sanna Palo. „Rimtą grėsmę kelia ir tai, kad tarp šių žmonių daugybė tų, kurie nuo pat pradžių atvyko su padirbtais dokumentais arba visai be dokumentų“, – papildė pareigūnė.

Migracijos tarnybos duomenimis, 2015 metais į Suomiją atvyko 32,5 tūkstančiai pabėgėlių iš įvairių šalių, pagrinde, išeiviai iš Irako. Dar 2014 metais prieglobsčio prašytojų skaičius tesiekė apie 4 tūkstančius atvykusiųjų. Suomijos valdžios duomenimis, iš 32,5 tūkstančių atvykusių, prieglobsti suteikti bus atsisakyta dviem trečdaliams prašančiųjų.

Migracijos situacija pasaulyje

Žmonių skaičius, pakeitusių savo gyvenamą vietą dėl konfliktų ir prievartos, 2015 metais išaugo pasaulyje iki 40,8 milijono, pranešė Norvegijos pabėgėlių reikalų tarnyba.

Tai rekordinis skaičius nuo pat apskaitos pradžios, kuria užsiima monitoringo centras prie  Norvegijos pabėgėlių reikalų tarybos.

2015 metais savo šalis buvo priversti palikti 8,6 milijono žmonių iš 28 valstybių. Pusė šių žmonių yra iš Irako, Jemeno ir Sirijos. Po jų seka Ukraina, kur 2015 persikėlusių žmonių skaičius siekė 942 tūkstančius.

Šaltinis

Šauksmas

Leave a Reply