Teismas: Savčenko įvykdė nusikaltimus iš neapykantos rusakalbiams žmonėms (tiesioginė transliacija)

Ukrainos karo prievolininkė Nadežda Savčenko, pripažinta kalta byloje dėl dviejų Rusijos žurnalistų žūties Donbase. Nusikaltimo motyvas – neapykanta rusakalbiams žmonėms. Tokia Rostovo srities Dinecko teismo nutartis.

d4c2967f-63f4-48b4-a6ee-6939037a82e5

„Kaltinamosios nusikaltimo motyvu buvo neapykanta ir priešiškumas socialinei grupei Lugansko srities gyventojų, o taip pat rusakalbiams apskritai“, – sakoma nuosprendyje.

„Ne vėliau 2014 metų birželio 9 dienos Savčenko, turėdama anksčiau įgytus karinės parengties įgūdžius, karinių veiksmų Irako teritorijoje patirtį, būdama eilinėse atostogose, asmenine iniciatyva ir su tikslu dalyvauti kariniuose susirėmimuose Pietryčių Ukrainoje atvyko į batalioną „Aidar“, – nustatė teismas.

Teisėjo žodžiais, ji „sudarė išankstinę nusikalstamą sutartį su bataliono vadu Sergėjumi Moseičuku…, nukreiptą panaudoti artilerijos pabūklus prieš civilius gyventojus, tame skaičiuje ne dalyvaujančius koviniuose susirėmimuose, su tikslu juos nužudyti, apšaudant iš haubicų D-30“.

Pagal sukurtą planą, Melničuk aprūpino Savčenko būtina įranga, o ši koregavo artilerijos ugnį į civilių susitelkimus, nustatė teismas.

Šauksmas

Leave a Reply