Tėvas Fotijus: nei kiek nesigailiu, kad atėjau į konkursą „Balsas“

Gruodžio 25 dieną įvykusį Rusijos televizijos konkursą „Balsas“ laimėjo vienuolis tėvas Fotijus. Jo atliekamos dainos „Per te“ (Tau), „Labanakt“ sužavėjo Rusijos auditoriją.

inx675x450

Už tėvą Fotijų balsavo 76% televizijos žiūrovų. Finale jis dar kartą atliko kompoziciją „Per te“ (Tau).

Tėvas Fotijus (Močalovas) – vienuolis iš Šventojo Pafnutijaus Borovsko vienuolyno, kuriame jis yra choro regentas. Konkursui jį palaimino metropolitas Kolugos ir Borovsko Klimentas (1).

Vitalijus Močalovas (1987) po mokyklos baigimo metus mokėsi muzikos mokykloje, tada su tėvais emigravo į Vokietiją. Po trijų emigracijos metų grįžo į tėvynę ir buvo pašventintas į vienuolius (2).

RG taip pakomentavo tėvo Fotijaus pasirodymą: „Jerovienuolį Fotijų nesinori vadinti artistu, nes jau labai nesiriša jis su įprastiniu šiuolaikinės scenos dalyvių įvaizdžiu. Galima pasakyti, kad jis ne dainavo, kaip įprasta „Balse“, o per dainą dalinosi savo mintimis, išmintimi, gerumu, atjauta, meile. Ir žiūrovams būtent tai, atrodo, ir buvo pagrindiniu nugalėtojo vertinimo kriterijumi“(3).

Pas jerovienuolį Fotijų nuostabiai šiltas ir šildantis sielas tenoras, šviesus žvilgsnis, o nuo jo atliekamų kūrinių sklinda nuostabus gerumas, ramybė ir geranoriškumas“.

Jo dėka mes dabar, be abejonės, vis labiau stiebsimės ne prie hitų paradus ir telekanalus okupavusios paprastos ir kasdienės estrados. O tokios štai kokybiškos ir nekomercinės muzikos, kurioje irgi daug gylio, išminties ir neišgalvoto jausmo. O dar paprastumo, gilumos ir aiškios, šviesios hormonijos.”

Petras Gulbinskas

Šauksmas

 

 

Leave a Reply