To dar nebuvo: slapta Lietuvos “žurnalistų bendruomenė” savo konferenciją organizuoja Prezidentės rūmuose

Print Friendly, PDF & Email

Slapta Lietuvos “žurnalistų bendruomenė” trečiadienį Lietuvos Respublikos prezidento rūmuose organizuoja konferenciją, kurios dalyvių ir pranešėjų sąrašas yra neskelbiamas ir kurioje bus kalbama apie žiniasklaidos vaidmenį informaciniame kare.

Apie Kolonų salėje įvyksiančią konferencija „Apie tikruosius daiktų vardus: Rusijos agresija ir ateities žiniasklaida“ neįvardijama “žurnalistų bendruomenė” skelbia Lietuvos prezidentės oficialiame puslapyje.

Facebook nuotr.
Facebook nuotr.

Pranešime nurodoma, kad “bendruomenės organizuotoje diskusijoje bus aptartas žiniasklaidos vaidmuo ir atsakomybė informaciniame kare, propagandos mechanizmų poveikis, Lietuvos laikysena pasikeitusioje geopolitinėje situacijoje”.

“Bendruomenė” taip pat praneša, kad “įžvalgomis dalysis žurnalistai, mokslininkai, paramos Ukrainai organizatoriai, kariuomenės ir kitų sričių specialistai” ir kad konferencijos dalyvius pasveikins pati Dalia Grybauskaitė.

faktai.lt pabandė išsiaiškinti, kas priklauso tai įtakingai nežinomai “bendruomenei”, kuri gali rengto konferencijas prezidentės rūmuose.

Paaiškėjo, kad tai nėra Lietuvos žurnalistų sąjunga. Jos pirmininkas Dainius Radzevičius sakėsi apie konferenciją nieko nežinąs ir kvietimo į ją negavęs.

“Yra visokių bendruomenių – sporto žurnalistų, verslo žurnalistų, rašančių apie kultūrą. Gal tai kuri nors iš jų?”, spėliojo LŽS vadovas.

faktai.lt per savo šaltinius išsiaiškino, kad konferenciją rengia ne sporto žurnalistai, ne verslo žurnalistai ir net ne žurnalistai, rašantys apie kultūrą. Patikimi redakcijos šaltiniai institucijoje, atsakingoje už Lietuvos informacinės erdvės saugumą, nurodė, kad slaptos bendruomenės gijos veda į visuomeninę televiziją, kuriai įstatymu yra pavesta būti nešališkai ir atspindėti kuo daugiau įvairių nuomonių.

Pareigūnas, skaičiuojantis priešiškų jėgų į Lietuvą siunčiamas propagandines žinutes faktai.lt teigė, kad norint sužinoti daugiau apie “bendruomenę” ir jos organizuojamą konferenciją, reikėtų kreiptis į LRT laidos “Teisė žinoti” vedėją Ritą Miliūtę bei LRT televizijos naujienų direktorių Audrių Matonį.

faktai.lt bandė susisiekti su R.Miliūte telefonu ir socialiniais tnklais, tačiau nesėkmingai. Su A.Matoniu faktai.lt nebandė susisiekti, nes po darbo jis dažniausiai būna nepasiekiamas.

Tačiau kitas pareigūnas, atsakingas už teisingos informacijos Lietuvoje sklaidą, teigė, kad konferencijoje pranešimus turėtų skaityto ne tik D.Grybauskaitė, bet ir Notarų rūmų atstovas spaudai Aleksandras Matonis, šokiais ant stalo pagarsėjęs karo ekspertas Audrius Bačiulis, portalo, skirstančio moteris pagal krūtų dydį, vyriausioji redaktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė bei karo mūšių Ukrainoje dalyvis, savitu humoro jausmu vėžiu sergančių moterų atžvilgiu pasižymintis tyrėjas Dovydas Pancerovas.

Tarp konferencijoje pranešmus skaitysiančių mokslininkų laukiama docento Manto Martišiaus, kurio nuomone, Lietuvoje reikėtų uždrausti mokytis rusų kalbos, vyr. analitiko Mariaus Laurinavičiaus, kuris neseniai pranešė apie Rusijos pasirengimą Baltijos šalių okupacijai bei Tomo Janeliūno, kuris žinomas savo komentarais “Delfi” portale.

Kariuomenei konferencijoje turėtų atstovauti Strateginių komunikacijų centro specialistai, administruojantys Facebook paskyrą “Raudonojo meškiuko pėdsakais”, kitoms sritims – valstybės saugumo departamento specialistai, rengę grėsmių nacionaliniam saugumui ataskaitą ir slaptą pažymą, dėl kurios paviešinimo kaltinama visai nekalta prezidentės D.Grybauskaitės patarėja Daiva Ulbinaitė.

Svečio teisėmis konferencijoje dalyvauti pakviesti Seimo nariai Rasa Juknevičieinė, Mantas Adomėnas, VRK narys ir bardas Justinas Žilinskas bei “Delfi” apžvalgininkai Rimvydas Valatka ir Andrius Užkalnis. Trečiam apžvalgininkui – Andriui Tapinui – po jo paskutinio komentaro, pasak pareigūno, pritrūko kėdės.

faktai.lt redakcija vis dar tikisi, kad pavyks užimti A.Tapino konferencijos salėje atlaisvintą kėdę ir informuos apie tai savo skaitytojus

faktai.lt

Šauksmas

Leave a Reply