Trampas: masinė imigracija gali sunaikinti Europos Sąjungą

Savo interviu “Times” vizito į Škotiją metu Donaldas Tarampas prognozavo Europos Sąjungos pabaigą ir perspėjo, kad be griežtos migracijos kontrolės kontinentas bus „neatpažįstamas“ per dešimtmetį. Galimas kandidatas į JAV prezidento postą nuo Respublikonų partijos kviečia būti atsargiems dėl antro nepriklausomybės referendumo. Jis pasakė, kad referendumo idėja „buvo liūdna“, ir prognozavo ES subyrėjimą. Trampas perspėjo, kad būdamas prezidentu jis reikalaus visų imigrantų griežto patikrinimo, siekdamas įveikti terorizmą. Anksčiau jis siūlė apriboti musulmonų imigraciją.

methode-times-prod-web-bin-45850842-3bcc-11e6-a77d-3f49e917730f

Trampas pasakė: „Man atrodo, kad ES byra. Įsitikinęs, kad jei ne imigracijos problema, nebūtų nei kalbos apie subyrėjimą. Vienok žmonės sotūs iki gerklės čia Didžiojoje Britanijoje arba kur kitur, ir štai pamatysite, kitos valstybės paseks šiuo pavyzdžiu“.

„Žinoma, man būtų žymiai paprasčiau pasakyti: priiminėkime pabėgėlius į savo atvirą glėbį, bet tokiu atveju Europos po dešimties metų bus neįmanoma atpažinti“, – pabrėžė Trampas.

„Aš tiesiog neįleisčiau pabėgėlių į Europą. Aš teikčiau jiems pagalbą, bet tuo pačiu siųsčiau juos atgal, sukurdamas tarytum saugumo zonas“.

Komentuodamas Škotijos išėjimo iš Didžiosios Britanijos sudėties galimybę, kurios vyriausybė mato savo ateitį vien tiktai Europos Sąjungos sudėtyje, Donaldas Trampas pasakė, kad jo nuomone Edinburgui „verta būti atsargiems“. „Naftos kainos krito, o Škotijos pajamos skaičiuojamos visai kitais skaičiais, kada žaliavos kaina mažėja“. Trampas pažymėjo, kad nepriklausomai nuo būsimos Jungtinės Karalystės sudėties, jeigu jis taps prezidentu, „pagrindiniai santykiai“ regionų su JAV išliks ir ateityje. „Aš draugausiu su visais -Anglija, Škotija, Šiaurės Airija, vieningomis ar padalintomis. Tai visada buvo ypatingas regionas, ir tokiu išliks“, – pasakė Trampas.

paruošė Algimantas Lebionka

Šauksmas

Leave a Reply