Tūkstančiai mokesčių mokėtojų eurų – G.Landsbergio įstaigos ir konservatorių žaidimams socialiniuose tinkluose

TS-LKD lyderio Gabrieliaus Landsbergio įsteigta viešoji įstaiga “Informacinio saugumo ir analizės centras”, kuriai vadovauja buvęs ankstesnio konservatorių lyderio Andriaus Kubiliaus patarėjas Justinas Šireika, iš valstybės biudžeto gauna tūkstančius eurų, kuriuos naudoja žaidimams socialiniame tinkle Facebook bei propagandinių straipsnių Lietuvos žiniasklaidos priemonėse skelbimui.

šireika-334x220
Buvęs premjero A.Kubiliaus patarėjas J.Šireika moka įsisavinti mokesčių mokėtojų lėšas

Krašto apsaugos ministerija Informacinio saugumo ir analizės centrui (ISAC) šiemet pagal dvi programas skyrė 8 tūkstančius eurų.

5000 eurų mokesčių mokėtojų pinigų ISAC gavo pagal paraišką skambiu pavadinimu “Informacinių grėsmių prevencija socialiniuose tinkluose”. Tačiau visa ,grėsmių prevencija realybėje pasireiškė socialinio tinklo Facebook puslapio “Propagandos detektyvai” sukūrimu ir nuorodų į kitas žiniasklaidos priemones publikavimu.

Pagal ISAC Krašto apsaugos ministerijai pateiktą paraišką, Facebook puslapio administravimas – tai informacinė kampanija, kurios tikslas – “patraukliu ir visuomenei suprantamu būdu dekonstruoti priešiškos propagandos skleidžiamą melą apie Lietuvos istoriją, saugumo situaciją ir užsienio politiką”. Paraiškoje nurodoma, kad projektų siekiama, jog “priešišką propagandą dekonstruojančius socialinių tinklų įrašus, vaizdo klipus ar straipsnius interneto portaluose pamatytų, pastebėtų ar perskaitytų ne mažiau kaip 120 000 Lietuvos piliečių.

Ten pat tvirtinama, kad tris mėnesius truksianti informacinė kampanija Facebook “padidins Lietuvos gyventojų informuotumą apie priešiškos propagandos teiginius ir leis ateityje nesunkiai identifikuoti panašiu principu konstruojamus melus”.

Facebook puslapio kūrėjams, administratoriams ir analitikams ISAC buvo numačiusi mokėti atlyginimą, nemažai lėšų ketinta skirti reklamai.

ISAC-išlaidos-680x263

Konservatorių administruojamo fondo paraiškoje nebuvo nurodoma, kaip bus matuojamos “informacinės kampanijos” efektyvumas ir kiek mokesčių mokėtojų eurų kainuos vienas “like” paspaudimas “Propagandos detektyvų” puslapyje. Paraiškoje taip pat neskelbiama, ar už publikacijas, skelbtas 15min.lt ir delfi.lt buvo mokama iš KAM skirtų lėšų.

Dar 3 tūkstančiai eurų G.Landsbergio įsteigtai VŠĮ buvo skirti tarptautiniam seminarui “Strateginė komunikacija informacinio karo kontekste” surengti, į kurį buvo žadama pakviesti Ukrainos, Izraelio, Latvijos ir estijos atstovus, bei “pasidalinti tarptautine patirtimi apie efektyvų atsaką į informacines grėsmes”.

Pagrindinę seminaro, kuris turėjo vykti šių metų kovo-gegužės mėnesiais, auditorijos dalį, turėjo sudaryti “Lietuvos valstybinių institucijų tarnautojai ir pareigūnai, dirbantys su Lietuvos informaciniu saugumu, informacinio saugumo ekspertai, akademikai ir žurnalistai”, nurodoma ISAC paraiškoje.

faktai.lt nepavyko rasti informacijos, ar toks seminaras buvo surengtas ir kokią naudą jis turėjo.

Čia galite susipažinti su keliais 5 tūkstančius eurų biudžeto lėšų kainavusios “informacinės kampanijos” pavyzdžiais.

detektyvai-1

detektyvai-2

detektyvai-3

Informaciją apie mokesčių mokėtojų pinigais finansuojamus konservatorių žaidimus socialiniame tinkle Facebook pirmasis savo tinklaraštyje paskelbė Rytis Zaloga.

Šaltinis: faktai.lt

Leave a Reply